Rappestad RK 2009-05-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-17 kl. 19:24
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C + D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C Preliminär
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare C: Susanna Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie HedströmMidnight Dancer 27527572,368
 MantorpsryttarnaFredriksbergs Dali - Xandino1 
2Maja HägerZeppelin Zack 26926970,789
 Rappestad RKCandide RW - Vallrum Objekt RW2 
 
3Alexandra KjörsvikGinger RC 1251 23623662,105
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens O Chief3 
4Sanna NilssonJohnny Walker 23523561,842
 MantorpsryttarnaCognac - Morning Star4 
5Mikaela AhlenbäckSpirit 23023060,526
 Rappestad RKOkänd5 
6Charlotte TörnkvistPamina 20020052,632
 Mjölby RidklubbParino - Maridon6 
 Johanna NystedtAlbin 00 
 MantorpsryttarnaCoed Coch Targed - Safed ox  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare C: Susanna Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin JohanssonAlladdin 28128173,947
 MantorpsryttarnaOkänd1 
2Karl SvallingVicky 26726770,263
 Söderköpings RSHolens Ingolf - Favory Nicodemus2 
 
3Josephine HalldanGrythöjdens General 26226268,947
 MantorpsryttarnaSörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF3 
4Alexandra KjörsvikGolden Garlic RC 97 25425466,842
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens o Chief4 
5Eleonor DahlbergCampari 23323361,316
 EskilstunaortenOkänd - Okänd5 
6Julia AugustssonLittle Diamonds Dolittle 22522559,211
 MantorpsryttarnaDressman 1 - Valido6 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C + D Preliminär
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Susanna Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Alexandra KjörsvikGolden Garlic RC 97 31031072,093
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens o Chief1 
2Karl SvallingVicky 30430470,698
 Söderköpings RSHolens Ingolf - Favory Nicodemus2 
3Erica EkOdbjergs Rubin 30230270,233
 Rappestad RKHöjlunds Motley - Hepitho3 
 
4Maja HägerZeppelin Zack 28628666,512
 Rappestad RKCandide RW - Vallrum Objekt RW4 
5Eleonor DahlbergCampari 28028065,116
 EskilstunaortenOkänd - Okänd5 
6Alexandra KjörsvikGinger RC 1251 27727764,419
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens O Chief6 
7Sanna NilssonJohnny Walker 25925960,233
 MantorpsryttarnaCognac - Morning Star7 
8Sara AxénDancing Balette 25625659,535
 Nykyrka RKRodlease Dancing Gold - Valentin Bell8 
9Johanna RygaardNever Say Never 25425459,070
 Rappestad RKMöllans Cirro - Callaghan9 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D Preliminär
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Domare C: Susanna Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie HedströmMidnight Dancer 28028073,684
 MantorpsryttarnaFredriksbergs Dali - Xandino1 
2Josephine HalldanGrythöjdens General 26526569,737
 MantorpsryttarnaSörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF2 
3Erica EkOdbjergs Rubin 24524564,474
 Rappestad RKHöjlunds Motley - Hepitho3 
4Johanna RygaardNever Say Never 23923962,895
 Rappestad RKMöllans Cirro - Callaghan4 
 
5Emilia LarssonBarliman Buttercup 23423461,579
 LinköpingsryttarnaMustang RNF - Peregrin RNF5 
6Ellinor JonssonTaigans Pele 23323361,316
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 826 
7Mikaela AhlenbäckSpirit 23123160,789
 Rappestad RKOkänd7 
8Josephine HalldanGrythöjdens Konfetti 22522559,211
 MantorpsryttarnaAramis RNF 128 - Fredriksbergs Chopin RNF 948 
9Sara AxénDancing Balette 22122158,158
 Nykyrka RKRodlease Dancing Gold - Valentin Bell9 
10Sofia GustafssonGo Go Boy 21721757,105
 NyckelryttarnaOkänd - Okänd10 
11Emmy VänmanLofty Caitriona 21521556,579
 MantorpsryttarnaLofty Roderic - Carrintubber Lad11 
12Rebecca TjäderFaxen 21221255,789
 Skogslottens RFOkänd12 
13Mikaela ÅstrandGwerniago Ronaldo 20920955,000
 Söderköpings RSTymor Pele - Casnewydd Red Comet13 
14Johanna NystedtAlbin 00 
 MantorpsryttarnaCoed Coch Targed - Safed ox  
 Frida BergLattjo Lajban 00 
 Rappestad RKBacardi III  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ellinor JonssonTaigans Pele 20020068,966
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 821 
2Emilia LarssonBarliman Buttercup 19419466,897
 LinköpingsryttarnaMustang RNF - Peregrin RNF2 
 
3Emelie LånghTracy 17717761,034
 Rappestad RKJesper - Okänd3 
4Emma BjelkåsDimbar 16716757,586
 Rappestad RKMoon Star - Silvercloud of Staplecross4 
5Cecilia TörnkvistPamina 16416456,552
 Mjölby RidklubbParino - Maridon5 
6Linn LindColtsfoot Prince 12812844,138
 Rappestad RKPommac - Errislannon Coltsfoot6 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Preliminär
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Josephine HalldanGrythöjdens Konfetti 20420470,345
 MantorpsryttarnaAramis RNF 128 - Fredriksbergs Chopin RNF 941 
2Sofia GustafssonGo Go Boy 19119165,862
 NyckelryttarnaOkänd - Okänd2 
 
3Carolina FerraroVerdiccio 18618664,138
 Heda RidklubbVermont - The Hale Helios3 
4Emelie NilssonHot Lips 18018062,069
 Rappestad RKMintage xx 801 - Källstorps Curry RNF-S4 
5Mikaela ÅstrandGwerniago Ronaldo 17617660,690
 Söderköpings RSTymor Pele - Casnewydd Red Comet5 
6Frida BergLattjo Lajban 17517560,345
 Rappestad RKBacardi III6 
7Rebecca TjäderFaxen 17417460,000
 Skogslottens RFOkänd7 
8Emmy VänmanLofty Caitriona 16716757,586
 MantorpsryttarnaLofty Roderic - Carrintubber Lad8 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport