Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A:0 med stil (fel-stil) Avd. A
66 anmälda, 62 startande, 16 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Stildommare: Chatrine Aldenrud
Banbyggare: Helen Bizzotto
  Ryttare Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Jonas Lindell Camelot Nykyrka RK 0 59 72,9
2 Emma Broman Ramido Vretagymnasiets HF 0 57 76,0
3 Josefine Johansson Vallas Maestro Valla PK 0 56 68,9
4 Matilda Pettersson Watch Me Hageby Ridklubb 0 55 76,6
5 Eva Wallin Bernice Åkerbo R&KS 0 54 75,4
6 Viktoria Edelborg Boccaccio Folkungabygden 0 52 80,8
7 Fanny Fäldt Benita II L (SWB) Lycketorps RK 0 51 67,9
7 Emma Andersson Wadi Mantorpsryttarna 0 51 70,6
7 Eva Hellberg Utopia Rappestad RK 0 51 77,6
7 Elin Johansson Tesoro Kinda Ridklubb 0 51 81,5
8 Ida Palomäki Little Chaggi Boxholms RK 0 50 65,2
9 Fanny Gentz Glen Deveron XX Åtvidabergs RK 0 49 64,9
9 Caroline Lööf Meya 0 49 72,9
9 Johanna Greiff Liberty Stjärnorps RK 0 49 79,7
10 Sofia Dahlgren Hubert Åkerbo R&KS 0 47 62,6
10 Catharina Torstensson Vibeke Åby Ridklubb 0 47 63,2
10 Emmy Nyberg Elton Valdemarsviks RK 0 47 71,1
10 Anna Olsson Lady M Nykyrka RK 0 47 72,4
10 Emelie Hansson Lacoste WL Folkungabygden 0 47 76,7
11 Therese Klintestam Samantha Vikbolandets RF 0 46 75,9
11 Martin Devenney Whilma Linköpings FK 0 46 76,6
12 Angelica Wickström Angel of Zeus Nykyrka RK 0 45 70,6
12 Louise Samuelsson Sunrize Mjölby Ridklubb 0 45 72,7
13 Sanna Karlsson Ivanhoe Linköpings FK 0 43 69,2
13 Kristin Ljungberg Sir Red Ford Rappestad RK 0 43 70,6
13 Ida Hjorth Locino Rappestad RK 0 43 80,7
14 Susanne B Karlsson Jameson Heda Ridklubb 0 39 70,6
15 Maria Gustavsson Pearl Nyckelryttarna 0 37 68,1
16 Kristin Hjelm First of July Kinda Ridklubb 1 56 94,2
17 Jeanette Andersson Campbell´s Royal Folkungabygden 4 49 75,1
18 Amanda Johansson Fantha Mantorpsryttarna 4 45 89,7
19 Disa Törnvall Acina Folkungabygden 4 44 70,0
20 Ida Brantemar Larioca Smedstorps RS 4 43 73,6
20 Jenny Johansson Vest Master Borensbergs RF 4 43 91,0
21 Elisabeth Lakatos Goofy Bjärka-Säby RF 4 42 83,4
22 Jane Andersson Brazza Nykyrka RK 4 41 67,6
22 Jennifer Wressle Daikin van Sint Paulus Mantorpsryttarna 4 41 82,8
23 Caroline Gustafsson Maximus Boxholms RK 4 40 76,0
23 Emma Tilly Zeven Trix Rappestad RK 4 40 79,6
23 Julia Grönås Caballero Mantorpsryttarna 4 40 85,5
24 Julia Bäckström Nicolette Tjällmo RK 4 38 77,1
25 Amina Siira Fantasie Nyckelryttarna 4 36 86,6
26 Tatiana Kåkneryd Amarella Skärlunda RK 4 35 77,1
27 Desirée Lindberg Supreme Norsholms RF 4 32 80,9
28 Josefine Esping Petronella Rappestad RK 8 47 83,9
29 Matilda Pettersson Xena Hageby Ridklubb 8 45 88,7
30 Sara Lönn Zabina del Mar Bjärka-Säby RF 8 44 81,3
31 Agnes Djurberg Corrmac Rappestad RK 8 34 80,8
32 Johanna Glänås Vosca Folkungabygden 12 36 73,1
33 Astrid Skogh Artist Djursholms RK 15 35 105,5
34 Johanna Forsgren Rappell Linköpings FK 15 30 103,9
35 Kristina Forslind Sabelit Rappestad RK 16 40 108,3
36 Elin Andersson Filippa Åkerbo R&KS 17 38 94,1
  Sarah Marie Nygård Nilsen Queen of Narnia        
  Linnea Trygg Show Girl Nykyrka RK      
  Sara Andersson Torps Gusten 197 Åkerbo R&KS      
  Ida Hjorth Just for Fun Rappestad RK      
  Fanny Zaugg Gabriels Rappestad RK      
  Vanja Sandell Comedi Hageby Ridklubb      
  Caroline Hallén Zeb Bjärka-Säby RF      
  Lisa Björklund Bristol Cream Boxholms RK      
  Madeléne Lööf Markoolio (SWB) Skogslottens RF      
  Sanna Karlsson Felicia Linköpings FK      
  Ida Eriksson It's Chess II (SWB) Åkerbo R&KS      
  Louise Persson Wanted (SWB) Överums HSF      
  Lina Gillman Trompet Folkungabygden      
  Therese Madeling High Pearl Flyinge HSK      
  Susanne B Karlsson Racapulco Heda Ridklubb      
Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. A:0 med stil (fel-stil) Avd. A
28 anmälda, 27 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Stildommare: Chatrine Aldenrud
Banbyggare: Helen Bizzotto
  Ryttare Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Josefine Esping Petronella Rappestad RK 0 53 70,0
2 Josefine Lindborg Arramis Sundsvalls Lant 0 51 59,9
3 Josefine Johansson Vallas Maestro Valla PK 0 50 57,9
4 Elin Andersson Filippa Åkerbo R&KS 0 49 57,8
5 Angelica Wickström Angel of Zeus Nykyrka RK 0 47 61,4
5 Eva Wallin Bernice Åkerbo R&KS 0 47 65,0
6 Kristin Ljungberg Sir Red Ford Rappestad RK 0 46 64,6
7 Jenny Johansson Vest Master Borensbergs RF 0 44 60,5
7 Cecilia Andersson Tabasco Motala RF 0 44 65,2
8 Jane Andersson Brazza Nykyrka RK 0 43 66,1
9 Tatiana Kåkneryd Amarella Skärlunda RK 0 41 64,0
10 Elisabeth Lakatos Goofy Bjärka-Säby RF 0 40 64,3
10 Sara Andersson Torps Gusten 197 Åkerbo R&KS 0 40 66,7
11 Fanny Zaugg Gabriels Rappestad RK 0 39 63,1
12 Martin Devenney Whilma Linköpings FK 1 49 72,6
13 Louise Samuelsson Sunrize Mjölby Ridklubb 1 45 73,8
14 Emma Tilly Zeven Trix Rappestad RK 1 42 74,0
15 Julia Bäckström Nicolette Tjällmo RK 2 40 75,2
16 Sanna Karlsson Ivanhoe Linköpings FK 3 43 78,4
17 Therese Klintestam Samantha Vikbolandets RF 4 44 67,8
18 Johanna Glänås Vosca Folkungabygden 4 38 67,1
19 Sarah Marie Nygård Nilsen Queen of Narnia   7 40 81,1
20 Marjo Leinonen Artist Nykyrka RK 7 35 80,0
21 Linnea Trygg Show Girl Nykyrka RK 13 39 87,5
  Ida Eriksson It's Chess II (SWB) Åkerbo R&KS      
  Sara Andersson Edwin Åkerbo R&KS      
  Emma Broman Ramido Vretagymnasiets HF      
  Louise Persson Wanted (SWB) Överums HSF      
Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. A:1a med stil (fel-stil-tid) Avd. A
30 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Stildommare: Chatrine Aldenrud
Banbyggare: Helen Bizzotto
  Ryttare Häst Klubb Grund Omh Poäng
1 Emma Broman Ramido Vretagymnasiets HF 0 0 41,6 53
2 Caroline Lööf Meya Skogslottens RF 0 0 38,4 50
3 Erica Hermansson Irish Coffe Mjölby Ridklubb 0 0 35,5 45
4 Sofia Dahlgren Hubert Åkerbo R&KS 0 0 30,4 44
5 Ida Palomäki Little Chaggi Boxholms RK 0 0 32,5 43
6 Johanna Greiff Liberty Stjärnorps RK 0 0 43,4 43
7 Gabriella Carlsson Strass (SWB) Ekenryttarna 0 3 50,2 45
8 Madeléne Lööf Markoolio (SWB) Skogslottens RF 0 4 39,3 48
9 Emma Andersson Wadi Mantorpsryttarna 0 4 39,7 46
10 Viktoria Edelborg Boccaccio Folkungabygden 0 4 44,5 46
11 Sofia Dahlgren Romeos Cabri 238 Åkerbo R&KS 0 4 44,0 40
12 Catharina Torstensson Vibeke Åby Ridklubb 0 4 35,5 38
13 Stina Blomberg Ophelia Folkungabygden 0 4 40,3 37
14 Ida Stark Castanjette (6) (SWB) Boxholms RK 0 8 40,5 38
15 Sandra Nockner Kasztan Kumla Ridklubb 0 25 60,5 36
16 Linnea Trygg Show Girl Nykyrka RK 0 31 70,7 36
17 Marjo Leinonen Artist Nykyrka RK 0 ut.  - 
18 Amanda Johansson Fantha Mantorpsryttarna 4 55,6  -  44
19 Ida Eriksson It's Chess II (SWB) Åkerbo R&KS 5 69,2  -  41
20 Johanna Glänås Vosca Folkungabygden 8 58,3  -  36
21 Elisabeth Lakatos Goofy Bjärka-Säby RF 8 69,0  -  37
22 Caroline Hallén Zeb Bjärka-Säby RF 10 74,7  -  36
23 Jane Andersson Brazza Nykyrka RK 18 92,0  -  33
24 Amina Siira Fantasie Nyckelryttarna 19 93,2  -  35
25 Pernilla Hallin Irish Lady Nyckelryttarna ut.  -   - 
Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. A:1a med stil (fel-stil-tid) Avd. A
37 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Stildommare: Chatrine Aldenrud
Banbyggare: Helen Bizzotto
  Ryttare Häst Klubb Grund Omh Poäng
1 Emma Broman Ramido Vretagymnasiets HF 0 0  31,2 52
2 Josefine Lindborg Arramis Sundsvalls Lant 0 0  32,1 50
3 Madeléne Lööf Markoolio (SWB) Skogslottens RF 0 0  32,1 48
4 Ida Stark Castanjette (6) (SWB) Boxholms RK 0 0  33,5 48
5 Emma Andersson Wadi Mantorpsryttarna 0 0  31,0 47
6 Johanna Greiff Liberty Stjärnorps RK 0 0  37,1 47
7 Catharina Torstensson Vibeke Åby Ridklubb 0 0  27,7 45
8 Erica Hermansson Irish Coffe Mjölby Ridklubb 0 0  29,3 44
9 Sofia Dahlgren Hubert Åkerbo R&KS 0 0  29,5 44
10 Josefine Johansson Vallas Maestro Valla PK 0 0  34,1 44
11 Gabriella Carlsson Strass (SWB) Ekenryttarna 0 0  38,3 44
12 Amina Siira Fantasie Nyckelryttarna 0 0  34,0 43
13 Marjo Leinonen Artist Nykyrka RK 0 0  29,5 43
14 Caroline Lööf Meya Skogslottens RF 0 0  35,7 42
15 Agnes Djurberg Corrmac Rappestad RK 0 0  32,6 38
16 Ida Palomäki Little Chaggi Boxholms RK 0 4  28,0 41
17 Ida Eriksson It's Chess II (SWB) Åkerbo R&KS 0 4  33,1 40
18 Sandra Nockner Kasztan Kumla Ridklubb 0 4  34,3 37
19 Sofia Dahlgren Cheen Femtio 207 Åkerbo R&KS 0 4  34,5 44
20 Inger Ramstedt Amelito (SWB) Söderköpings RS 0 4  41,4 40
21 Eva Hellberg Utopia Rappestad RK 0 4  42,1 41
22 Amanda Johansson Fantha Mantorpsryttarna 0 8  36,2 39
23 Mikaela Weider Try My Daughter Rappestad RK 0 10  51,5 40
24 Susanne Grönqvist Mirexo Åkerbo R&KS 0 12  39,2 29
25 Johanna Glänås Vosca Folkungabygden 4  53,9  -  41
26 Caroline Hallén Zeb Bjärka-Säby RF 4  58,4  -  35
27 Elisabeth Lakatos Goofy Bjärka-Säby RF 4  61,8  -  48
28 Viktoria Edelborg Boccaccio Folkungabygden 4  62,4  -  46
29 Cecilia Andersson Tabasco Motala RF 4  65,5  -  40
30 Jane Andersson Brazza Nykyrka RK 5  71,0  -  37
31 Stina Blomberg Ophelia Folkungabygden 8  64,6  -  29
32 Marie Andersson Gouache de Gauguin Motala RF 9  85,8  -  38
33 Linnea Trygg Show Girl Nykyrka RK 10  75,4  -  35
34 Pernilla Hallin Irish Lady Nyckelryttarna 76,3  -  37
35 Fanny Zaugg Gabriels Rappestad RK ut.  -   -