Rappestad RK 2009-06-21 - 2009-06-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-07-01 kl. 11:16
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennifer DambergDarmona   
 NyckelryttarnaDartlight - Burma Wilton057,00024,00
2Hanna KarlssonBaxton Boy   
 Rappestad RKOkänd051,00024,60
3Julia KarlssonJantets Santana   
 MantorpsryttarnaHellekis Timjan RW 31 - Elliot047,10026,60
4Vivecka TorlambGambler Man   
 Överums HSFTwyford Man RWM 27 - Stuifakker`s Chico RWM 36050,70027,50
5Ella ThunborgBrookvale Country Girl   
 Åkerbo R&KSBrookvale Super Truper - Royal Blue050,30028,20
 
6Lovisa NilssonTin-Tin   
 Skogslottens RFOkänd - Okänd055,60029,30
7Julia DolkGreta   
 Gamleby RKokänd - okänd053,40029,40
8Hanna SvenssonConneticut King   
 Folkungabygdenokänd - okänd051,50032,80
9Simona HjorthSjömillans Fineman   
 Vimmerbyortens RFTwyford My Man - Crossways Bunter059,00037,80
10Wilma OlowssonBromells Storm Swallow   
 Vimmerbyortens RFHaw Swallow Return - Silver Storm450,90  
11Emilia SternBullen   
 Åkerbo R&KSokänd - okänd451,10  
12Anna Kock GöranssonHiawatha   
 Skogslottens RFOkänd451,30  
13Josefine PalmMax   
 Bjärka-Säby RFMontego - Fabian455,90  
14Elin GustafssonMunsboro Storm Breaker   
 Gamleby RKOkänd463,70  
15Ella BerlinTinky Winky   
 Hageby Ridklubbokänd1276,50  
16Edvin AnderssonCosmos   
 MantorpsryttarnaOkändUte.   
16Ella BerlinSmedtorps Blacki   
 Hageby RidklubbVean Traveller RD4 - Springs Nougat RD2Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
31 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnea HolmbergWaterstown Sally   
 Lycketorps RKOkänd048,80023,50
2Nathalie BizzottoValentin Belonn   
 Kinda RidklubbHorse M. CharlieBrown - Vera Slipons Fury045,60024,70
3Elin VahlbergRosa   
 Nyköpings RSokänd - okänd051,50024,80
4Jonna WallinLilla Åskmolnet   
 MantorpsryttarnaSilverlea Top Hat051,70024,90
5Clara MolinFalkhedeMunsboro Cloudy   
 Nykyrka RKOkänd045,50025,30
6Mikaela AhlenbäckDracula   
 Rappestad RKOkänd053,10026,50
 
7Natalie ElmqvistDoris Day   
 Överums HSF 048,60026,70
8Sofie JanssonGunvald   
 Stjärnorps RKOkänd - Okänd048,90026,90
9Katarina VankyCasanova   
 Heda RidklubbNaphcal - Negro048,80028,10
10Sara MuhrmanÄngsgårdens Ferlin   
 MantorpsryttarnaVernons Peeping Tom - Silverlea Top Hat056,30029,40
11Elisabeth SpaakBlack Pearl   
 Mantorpsryttarnaokänd - okänd057,10032,00
12Amanda ClaessonChiara   
 Kinda Ridklubb 048,60032,20
13Wilma FolkessonTry Me   
 RK FinspångOrchis Morio x RP - Upplands Bronze RW049,20033,50
14Julia AnderssonSEAMUS   
 Mantorpsryttarna 047,00438,60
15Olivia EdlundKelly II   
 Nykyrka RKCalvin Klein RC - Hagen Ryan RC441,00  
16Sofie BergRocky   
 Stjärnorps RKOkänd - Okänd454,30  
17Ellinor JonssonTaigans Pele   
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 82456,90  
18Isa HedellSweet Marie   
 Kinda RF 459,80  
19Emelie LånghTracy   
 Rappestad RKJesper - Okänd468,90  
20Hanna BeattyCindy van de Valburgseweg   
 Knivstaortens RKE-Boy - Zeldenrust´s Neptun850,30  
21Kajsa StrömRoulette   
 Vimmerbyortens RFChash - okänd1695,70  
22Rebecka KindebergQueens Melody   
 Söderköpings RSOkändUte.   
22Simona HjorthRöjka   
 Vimmerbyortens RFOkändUte.   
22Maria EngströmFrederik   
 Valla PK Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
30 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennifer JärlefalkZorka   
 Åkerbo R&KS 048,70027,50
2Sandra HanssonOlivero III   
 MantorpsryttarnaOpal B 70 - Gaibon ben Mors ox053,60031,10
3Nathalie BizzottoOlbiz le´Rihno   
 Kinda Ridklubb 056,90036,00
4Cassandra PerssonBlack Pearl   
 Smedstorps RSOkänd - Okänd060,40154,60
5Amanda NordströmSina   
 Rappestad RKAlexander - Brandy043,80429,60
6Linda JohanssonOrchid´s Zygo   
 Åtvidabergs RKOrchid´s Cestanii - Ralph046,10444,80
7Therese SundinCordessa   
 Skogslottens RFMon Beck - Nuts043,10838,20
 
8Mathilda MalmqvistMarkus Pride   
 Östra Sörmlands LSkipride - Highly Recuited061,40840,20
9Viktoria WighMunsboro tornton   
 F. Hoppryttarna 449,90  
10Felicia HolmertzEsse Bellmin   
 MantorpsryttarnaSilverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF450,80  
11Matilda MolinFalkhedeBlue Diamond   
 Nykyrka RKOkänd451,50  
12Frida VikstenSun Valley   
 Hageby RidklubbWelcome Sharan - Kaiserjaeger xx451,80  
13Hedda HedbergLindens Fay   
 Knivstaortens RKRooar - Blue Chief452,20  
14Amanda PetterssonHungrige Harry   
 Nykyrka RKokänd - okänd456,80  
15Elin BergDouble Joy   
 Stjärnorps RKHill´s Double xx - Jan-Dacke467,00  
16Julia PerssonIlia Van Hazelberg   
 MantorpsryttarnaIdzard - Anilin ox855,80  
17Rebecka FredrikssonThe Real Deal II   
 Hageby Ridklubb 860,70  
18Ida KarlssonSura   
 Hageby RidklubbOkänd - Okänd862,00  
19Anna LiljestrandSimfonie   
 Hageby RidklubbOkänd864,80  
20Linda JohanssonMa Petite Cherie   
 Åtvidabergs RKOkänd - Okänd865,00  
21Sofia MartinssonSultan   
 Valla PKOkänd - Okänd874,50  
22Amanda NordströmMunsboro Giles   
 Rappestad RKokänd - okänd1648,80  
23Ingrid SetterbergMunsboro Maverick   
 MantorpsryttarnaOkänd1662,40  
24Viktoria WighFour Mile House Lady   
 F. Hoppryttarna Utg.   
24Lisa DanielssonMurphy   
 Åkerbo R&KS Ute.   
24Cornelia MobergPhaffner   
 Kinda RFDart Light - Alcazar oxUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
21 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia KarlssonJantets Santana   
 MantorpsryttarnaHellekis Timjan RW 31 - Elliot053,30016,90
2Anna Kock GöranssonHiawatha   
 Skogslottens RFOkänd063,40018,70
3Jennifer DambergDarmona   
 NyckelryttarnaDartlight - Burma Wilton066,50018,80
4Emilia SternBullen   
 Åkerbo R&KSokänd - okänd055,00019,10
5Vivecka TorlambGambler Man   
 Överums HSFTwyford Man RWM 27 - Stuifakker`s Chico RWM 36064,20020,30
 
6Tilde WeinerhallMunsboro Eclipse   
 Skogslottens RFOkänd069,50021,70
7Lovisa NilssonTin-Tin   
 Skogslottens RFOkänd - Okänd063,10024,90
8Hanna KarlssonBaxton Boy   
 Rappestad RKOkänd050,90427,20
9Josefine BergmanCedilla   
 Heda RidklubbCandide RW 72 - Linksbury Royalist061,10427,70
10Hanna SvenssonConneticut King   
 Folkungabygdenokänd - okänd463,20  
11Julia DolkGreta   
 Gamleby RKokänd - okänd464,00  
12Anna BorgÄngvaktarns Pila   
 Kinda RFEkbäckens Savoy464,70  
13Josefine PalmMax   
 Bjärka-Säby RFMontego - Fabian868,70  
14Daniel SiverholmMaximillian   
 Kinda RidklubbMilton - Anix874,80  
15Edvin AnderssonCosmos   
 MantorpsryttarnaOkändUte.   
15Ella BerlinTinky Winky   
 Hageby RidklubbokändUte.   
15Wilma OlowssonBromells Storm Swallow   
 Vimmerbyortens RFHaw Swallow Return - Silver StormUte.   
15Simona HjorthSjömillans Fineman   
 Vimmerbyortens RFTwyford My Man - Crossways BunterUte.   
15Ella BerlinSmedtorps Blacki   
 Hageby RidklubbVean Traveller RD4 - Springs Nougat RD2Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
37 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jonna WallinLilla Åskmolnet   
 MantorpsryttarnaSilverlea Top Hat061,80014,60
2Katarina VankyCasanova   
 Heda RidklubbNaphcal - Negro061,90018,10
3Clara MolinFalkhedeMunsboro Cloudy   
 Nykyrka RKOkänd048,90018,70
4Emma HjertstedtNirmino   
 Rappestad RKOkänd058,40019,30
5Rebecka WigstrandCavatina   
 Tranås RidklubbLunnalyckans Tacado RNF - Källtorps Curry RNF054,70019,90
6Amanda ClaessonChiara   
 Kinda Ridklubb 057,50020,70
7Ellinor JonssonTaigans Pele   
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 82058,50021,60
 
8Elisabeth SpaakBlack Pearl   
 Mantorpsryttarnaokänd - okänd061,00022,00
9Emelie LånghTracy   
 Rappestad RKJesper - Okänd061,90023,70
10Kajsa StrömRoulette   
 Vimmerbyortens RFChash - okänd060,90024,10
11Narin YousefHubert   
 Valla PK 057,40026,90
12Elin VahlbergRosa   
 Nyköpings RSokänd - okänd056,40417,70
13Isa HedellSweet Marie   
 Kinda RF 053,70418,20
14Maria EngströmFrederik   
 Valla PK 065,60429,90
15Julia AnderssonSEAMUS   
 Mantorpsryttarna 456,00  
16Mikaela AhlenbäckDracula   
 Rappestad RKOkänd460,10  
17Natalie ElmqvistDoris Day   
 Överums HSF 463,10  
18Josefine FältingSenseo   
 Nyköpings RSOkänd - Okänd465,10  
19Ebba JohanssonEsprinette   
 Skogslottens RFEspri ox - Pandor RNF 48865,30  
20Julia BerglundOllies Sweet Pumpkin   
 Gamleby RKRookery Full Flight RWC 1 - Deytheur Brenin Ap Lyn WSB 1231492,50  
21Lisen WallBanja   
 Kinda RidklubbOkändUtg.   
21Ebba SöderlundElzinga´s Hoeve Donja Scarlet   
 NyckelryttarnaWestern Aikema´s Norbert - Tetworth Crimson LakeUte.   
21Nathalie BizzottoValentin Belonn   
 Kinda RidklubbHorse M. CharlieBrown - Vera Slipons FuryUtg.   
21Victoria TjäderBostorp Sally   
 Skogslottens RFMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWRUtg.   
21Sofie JanssonGunvald   
 Stjärnorps RKOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Segertäcken sponsrade av Sjöhagen Wear
30 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Helena WiklundMixan   
 NyckelryttarnaOkänd - Okänd050,40017,40
2Emelie JohanssonAmanda V   
 Skogslottens RFSträtes Karbino RNF - Belesar RNF055,10019,80
3Agnes JohanssonTin-Tin   
 Lycketorps RK 058,40022,00
4Sofia MartinssonSultan   
 Valla PKOkänd - Okänd059,10023,40
5Hedda HedbergLindens Fay   
 Knivstaortens RKRooar - Blue Chief059,50025,00
6Sandra HanssonOlivero III   
 MantorpsryttarnaOpal B 70 - Gaibon ben Mors ox062,30026,00
7Amanda BoströmMiss Miranda   
 Heda RidklubbKomet - Baldor065,60030,10
 
8Andrea D DolenecMowgli   
 Boxholms RKGullabos Herkules058,50423,10
9Viktoria WighMunsboro Flex   
 F. Hoppryttarna 057,90842,00
10Amanda NordströmMunsboro Giles   
 Rappestad RKokänd - okänd059,401223,20
11Hanna NilssonGwerniago Vincent   
 Kinda RFFronarth Victor 34934 - Mabnescliffe Advisor 30272057,30Ute. 
12Therese SundinCordessa   
 Skogslottens RFMon Beck - Nuts451,80  
13Julia PerssonIlia Van Hazelberg   
 MantorpsryttarnaIdzard - Anilin ox454,20  
14Viktoria WighMunsboro tornton   
 F. Hoppryttarna 455,70  
15Ebba GladhLingonben   
 Tranås RidklubbSträtes Karbino - Pommac456,30  
16Felicia HolmertzEsse Bellmin   
 MantorpsryttarnaSilverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF456,90  
17Nathalie BizzottoOlbiz le´Rihno   
 Kinda Ridklubb 457,90  
18Jennifer JärlefalkZorka   
 Åkerbo R&KS 458,00  
19Amanda NordströmSina   
 Rappestad RKAlexander - Brandy464,70  
20Caroline LundenWozz   
 Åkerbo R&KSPolder865,30  
21Rebecca SvenssonDizney   
 Valla PKMöllans Crazy RC - Holiday Prince RC872,50  
22Cassandra PerssonBlack Pearl   
 Smedstorps RSOkänd - Okänd1262,00  
23Matilda MolinFalkhedeBlue Diamond   
 Nykyrka RKOkänd1281,10  
24Mathilda MalmqvistMarkus Pride   
 Östra Sörmlands LSkipride - Highly RecuitedUte.   
24Jenny WallFredriksbergs Kantat   
 Kinda RidklubbSmedhults Cavat - Merrie MarshallUte.   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport