Klass 2
Kat. B 24 startande, 6 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Lovisa Nilsson Tin-Tin Skogslottens RF 0 58 57,3
2 Vivecka Torlamb Gambler Man Överums HSF 0 58 61,3
3 Emilia Stern Bullen Åkerbo R&KS 0 56 50,9
4 Daniel Siverholm Maximillian Kinda Ridklubb 0 56 53,6
5 Hanna Karlsson Baxton Boy Rappestad RK 0 54 51,6
6 Anna Borg Ängvaktarns Pila Kinda RF 0 52 58,5
7 Ella Berlin Tinky Winky Hageby Ridklubb 0 50 57,6
8 Linnea Malm Emily Sweet Heda Ridklubb 0 49 47,1
9 Julia Karlsson Jantets Santana Mantorpsryttarna 0 49 51,8
10 Hanna Svensson Conneticut King Folkungabygden 0 49 52,8
11 Madeleine Andersén Gutten II Vikbolandets RF 0 49 56,6
12 Anna Kock Göransson Hiawatha Skogslottens RF 0 49 58,1
13 Josefine Bergman Cedilla Heda Ridklubb 0 47 56,0
14 Josefine Palm Max Bjärka-Säby RF 0 46 51,4
15 Jennifer Damberg Darmona Nyckelryttarna 0 44 63,5
16 Kerstin Axelsson Pax Rappestad RK 0 43 51,0
17 Tilde Weinerhall Munsboro Eclipse Skogslottens RF 0 42 58,2
18 Julia lillemor Lindhe Simon Rappestad RK 0 39 64,3
19 Charlotta Sporre Menai Charmer Rappestad RK 0 35 67,2
20 Wilma Olowsson Bromells Storm Swallow Vimmerbyortens RF 4 42 65,5
21 Molly Nilsson Zinnia Rappestad RK 13 40 81,1
22 Edvin Andersson Cosmos Mantorpsryttarna 16 39 67,1
Ella Berlin Smedtorps Blacki Hageby Ridklubb Ute.
Moa Göransson Fay Gwendolyn Rappestad RK Ute.
Kat. C 30 startande, 8 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Julia Andersson SEAMUS Mantorpsryttarna 0 56 49,0
2 Elisabeth Spaak Black Pearl Mantorpsryttarna 0 56 54,1
3 Vivecka Torlamb Nelly DE 437-000969501 Överums HSF 0 55 46,4
4 Linnea Malm Navarra Heda Ridklubb 0 54 47,0
5 Alicia Reinhed Bellie Heda Ridklubb 0 54 48,7
6 Amanda Claesson Chiara Kinda Ridklubb 0 50 52,8
7 Mikaela Ahlenbäck Dracula Rappestad RK 0 50 57,2
8 Natalie Elmqvist Doris Day Överums HSF 0 49 49,5
9 Kajsa Ström Roulette Vimmerbyortens RF 0 49 54,1
10 Amanda Blomqvist Calippo Folkungabygden 0 47 50,5
11 Katarina Vanky Casanova Heda Ridklubb 0 47 51,8
12 Isa Hedell Sweet Marie Kinda RF 0 47 53,4
13 Narin Yousef Hubert Valla PK 0 46 55,7
14 Ida Wiktorsson Janosch Heda Ridklubb 0 46 57,6
15 Alice Davidsson Furix Five Stjärnorps RK 0 44 55,1
16 Jessica Björling Saffier Jet Valla PK 0 43 54,7
17 Rebecka Wigstrand Cavatina Tranås Ridklubb 0 43 55,3
18 Julia Berglund Ollies Sweet Pumpkin Gamleby RK 0 43 56,5
19 Emelie Långh Tracy Rappestad RK 0 43 57,3
20 Ebba Johansson Esprinette Skogslottens RF 0 43 59,2
21 Ellinor Jonsson Taigans Pele Rappestad RK 0 42 54,9
22 Elin Vahlberg Rosa Nyköpings RS 0 42 55,7
23 Frida Hjertstedt Nirmino Rappestad RK 0 40 56,0
24 Ebba Söderlund Elzinga´s Hoeve Donja Scarlet Nyckelryttarna 4 51 66,9
25 Carolina Johnson Hart of Gold Valla PK 4 51 75,9
26 Josefine Fälting Senseo Nyköpings RS 4 49 58,6
27 Victoria Tjäder Bostorp Sally Skogslottens RF 4 46 62,0
28 Clara MolinFalkhede Munsboro Cloudy Nykyrka RK 4 42 57,3
29 Lisen Wall Banja Kinda Ridklubb 12 44 77,1
Hanna Fransson Caroline Rappestad RK utgår
Kat. D 28 startande, 7 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Hanna Nilsson Gwerniago Vincent Kinda RF 0 56 51,9
2 Ebba Gladh Lingonben Tranås Ridklubb 0 56 52,2
3 Amanda Nordström Sina Rappestad RK 0 54 49,9
4 Mathilda Malmqvist Markus Pride Östra Sörmlands L 0 52 65,8
5 Sandra Hansson Olivero III Mantorpsryttarna 0 50 59,2
6 Hedda Hedberg Lindens Fay Knivstaortens RK 0 49 52,2
7 Therese Sundin Cordessa Skogslottens RF 0 47 47,9
8 Caroline Lunden Wozz Åkerbo R&KS 0 47 55,8
9 Cassandra Persson Black Pearl Smedstorps RS 0 47 57,8
10 Helena Wiklund Mixan Nyckelryttarna 0 46 49,1
10 Felicia Holmertz Esse Bellmin Mantorpsryttarna 0 46 49,1
12 Anna Karlsson Lala Trzy Holavedens Lantliga 0 43 49,4
13 Teresie Johansson Amanda V Skogslottens RF 0 43 51,8
14 Amanda Boström Miss Miranda Heda Ridklubb 0 43 54,5
15 Olivia Davidsson C-Catanya Stjärnorps RK 0 43 55,5
16 Matilda MolinFalkhede Blue Diamond Nykyrka RK 0 43 57,9
17 Malin Eidergren Exesse Valla PK 0 42 53,1
18 Linnéa Franzén Hettström Olliver Stjärnorps RK 0 42 57,5
19 Nathalie Bizzotto Contender Kinda Ridklubb 4 50 53,9
20 Emma Hultberg Mello Rappestad RK 4 50 57,6
21 Jenny Wall Fredriksbergs Kantat Kinda Ridklubb 4 50 61,6
22 Jennifer Järlefalk Zorka Åkerbo R&KS 4 47 51,0
23 Ronja Johansson Silvana Holavedens Lantliga 4 43 65,1
24 Julia Persson Ilia Van Hazelberg Mantorpsryttarna 4 42 56,4
25 Johanna Rygaard Bonnie X Rappestad RK 4 41 64,1
26 Emilia Johansson Mindra Mantorpsryttarna 4 40 59,8
27 Josephine Halldan Grythöjdens General Mantorpsryttarna 8 49 63,6
Amanda Nordström Munsboro Giles Rappestad RK Ute.
Klass 3
Kat. B 7 startande, 2 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Julia Dolk Greta Gamleby RK 0 56 59,0
2 Madeleine Andersén Gutten II Vikbolandets RF 0 49 55,6
3 Simona Hjorth Sjömillans Fineman Vimmerbyortens RF 0 41 58,4
4 Kristina Axelsson Pax 0 38 58,1
5 Charlotta Sporre Menai Charmer Rappestad RK 0 35 62,0
6 Emma Wallin Artemis Mantorpsryttarna 5 42 74,1
7 Saga Wolsink Gnejs Vikbolandets RF 7 34 83,2
Kat. C 9 startande, 3 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Vivecka Torlamb Nelly DE 437-000969501 Överums HSF 0 49 48,1
2 Jessica Björling Saffier Jet Valla PK 0 49 48,3
3 Alice Davidsson Furix Five Stjärnorps RK 0 48 54,8
4 Mikaela Ahlenbäck Spirit Rappestad RK 0 46 56,5
5 Ylva Widh Ramon Valla PK 0 45 46,8
6 Linnea Malm Navarra Heda Ridklubb 0 44 46,6
7 Ida Wiktorsson Janosch Heda Ridklubb 0 43 53,8
8 Amanda Blomqvist Calippo Folkungabygden 0 40 50,6
Simona Hjorth Röjka Vimmerbyortens RF Ute.
Kat. D 13 startande, 4 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Emma Hultberg Mello Rappestad RK 0 53 55,0
2 Ronja Johansson Silvana Holavedens Lantliga 0 51 50,6
3 Hanna Dahl Primo Rappestad RK 0 49 46,3
4 Linnéa Franzén Hettström Olliver Stjärnorps RK 0 47 52,8
5 Johanna Arnell Vallas Leonardo Stjärnorps RK 0 47 53,2
6 Anna Karlsson Lala Trzy Holavedens Lantliga 0 46 46,7
7 Johanna Rygaard Bonnie X Rappestad RK 0 46 47,9
8 Emilia Johansson Mindra Mantorpsryttarna 0 43 48,3
9 Joanna Al Zahawi Bizzan af Steen Valla PK 0 42 47,0
10 Olivia Davidsson C-Catanya Stjärnorps RK 4 47 67,9
11 Helena Tränk Amiral Rappestad RK 4 42 57,1
12 Natalie Elmqvist Crille Överums HSF 12 50 72,4
Josefine Karlsson Isthar Rappestad RK Ute.
Klass 5
Kat. C 29 startande, 8 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Julia Andersson SEAMUS Mantorpsryttarna 0 53 47,9
2 Jonna Wallin Lilla Åskmolnet Mantorpsryttarna 0 53 61,8
3 Amanda Claesson Chiara Kinda Ridklubb 0 52 48,2
4 Emma Hjertstedt Nirmino Rappestad RK 0 52 49,9
5 Natalie Elmqvist Doris Day Överums HSF 0 52 51,7
6 Sofie Jansson Gunvald Stjärnorps RK 0 51 52,3
7 Mikaela Ahlenbäck Dracula Rappestad RK 0 50 55,0
8 Alicia Reinhed Bellie Heda Ridklubb 0 49 42,4
9 Elin Vahlberg Rosa Nyköpings RS 0 49 57,8
10 Rebecka Kindeberg Queens Melody Söderköpings RS 0 48 53,6
11 Sofie Berg Rocky Stjärnorps RK 0 48 56,3
12 Clara MolinFalkhede Munsboro Cloudy Nykyrka RK 0 47 48,2
13 Isa Hedell Sweet Marie Kinda RF 0 46 49,3
14 Emelie Långh Tracy Rappestad RK 0 45 59,2
15 Katarina Vanky Casanova Heda Ridklubb 0 44 57,3
16 Kajsa Ström Roulette Vimmerbyortens RF 0 44 59,8
17 Olivia Edlund Kelly II Nykyrka RK 0 43 49,1
18 Hanna Beatty Cindy van de Valburgseweg Knivstaortens RK 0 43 49,4
19 Ellinor Jonsson Taigans Pele Rappestad RK 0 43 58,4
20 Elisabeth Spaak Black Pearl Mantorpsryttarna 0 43 60,2
21 Maria Engström Frederik Valla PK 0 43 61,1
22 Carolina Johnson Hart of Gold Valla PK 0 43 62,9
23 Hanna Fransson Caroline Rappestad RK 0 42 56,2
24 Frida Hjertstedt Nirmino Rappestad RK 0 41 50,8
25 Sara Muhrman Ängsgårdens Ferlin Mantorpsryttarna 0 38 57,3
26 Julia Berglund Ollies Sweet Pumpkin Gamleby RK 4 47 67,3
27 Vivecka Torlamb Nelly DE 437-000969501 Överums HSF 4 42 61,7
28 Ida Wiktorsson Janosch Heda Ridklubb 5 42 83,1
29 Mikaela Ahlenbäck Spirit Rappestad RK 8 44 74,1
Kat. D 34 startande, 9 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Anna Liljestrand Simfonie Hageby Ridklubb 0 56 49,7
2 Amanda Nordström Sina Rappestad RK 0 50 47,0
3 Nathalie Bizzotto Contender Kinda Ridklubb 0 50 58,6
4 Therese Sundin Cordessa Skogslottens RF 0 49 43,5
5 Johanna Rygaard Bonnie X Rappestad RK 0 49 50,2
6 Amanda Nordström Munsboro Giles Rappestad RK 0 49 50,8
7 Hedda Hedberg Lindens Fay Knivstaortens RK 0 49 53,3
8 Rebecca Svensson Dizney Valla PK 0 49 58,3
9 Sandra Hansson Olivero III Mantorpsryttarna 0 49 60,2
10 Julia Persson Ilia Van Hazelberg Mantorpsryttarna 0 47 59,1
11 Ida Karlsson Sura Hageby Ridklubb 0 45 55,3
12 Sofia Martinsson Sultan Valla PK 0 44 56,1
13 Rebecka Fredriksson The Real Deal II Hageby Ridklubb 0 43 46,0
14 Linda Johansson Orchid´s Zygo Åtvidabergs RK 0 43 48,8
15 Matilda MolinFalkhede Blue Diamond Nykyrka RK 0 43 58,1
16 Linda Johansson Ma Petite Cherie Åtvidabergs RK 0 42 50,6
17 Cornelia Moberg Phaffner Kinda RF 4 57 68,5
18 Josephine Halldan Grythöjdens General Mantorpsryttarna 4 52 74,0
19 Jennifer Järlefalk Zorka Åkerbo R&KS 4 51 48,6
20 Felicia Holmertz Esse Bellmin Mantorpsryttarna 4 51 49,6
21 Cassandra Persson Black Pearl Smedstorps RS 4 51 79,4
22 Emma Hultberg Mello Rappestad RK 4 50 61,9
23 Elin Berg Double Joy Stjärnorps RK 4 43 57,3
24 Lovisa Boström Miss Miranda Heda Ridklubb 4 42 58,2
25 Mathilda Malmqvist Markus Pride Östra Sörmlands L 5 56 85,3
26 Frida Viksten Sun Valley Hageby Ridklubb 8 45 62,3
27 Amanda Pettersson Hungrige Harry Nykyrka RK 8 43 67,8
28 Ingrid Setterberg Munsboro Maverick Mantorpsryttarna 32 50 162,0
Emil Anderson KRASSE Rappestad RK Ute.
Malin Eidergren Exesse Valla PK Ute.
Emilia Johansson Mindra Mantorpsryttarna Ute.
Josefine Karlsson Isthar Rappestad RK Ute.
Josephine Eklund Fredriksbergs Opus Linköpings FK Ute.
Lisa Danielsson Murphy Åkerbo R&KS Ute.
Klass 6
Kat. A+B 13 startande, 4 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Madeleine Andersén Gutten II Vikbolandets RF 0 51 52,4
2 Sofie Jansson Ting-E-Ling. Stjärnorps RK 0 50 47,3
3 Simona Hjorth Sjömillans Fineman Vimmerbyortens RF 0 47 54,0
4 Amanda Bergling Dee Dee RK Finspång 0 43 55,1
5 Emma Wallin Artemis Mantorpsryttarna 0 42 46,3
6 Linnea Larsson Nalle II Överums HSF 0 42 61,5
7 Molly Nilsson Zinnia Rappestad RK 0 40 45,5
8 Kristina Axelsson Pax 0 39 50,7
9 Charlotta Sporre Menai Charmer Rappestad RK 0 36 59,2
10 Saga Wolsink Gnejs Vikbolandets RF 0 36 73,0
11 Julia Dolk Greta Gamleby RK 4 47 54,3
12 Emil Muhrman Zem Charmy Mjölby Ridklubb 4 40 54,7
Moa Göransson Fay Gwendolyn Rappestad RK Ute.
Kat. C 10 startande, 3 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Ylva Widh Ramon Valla PK 0 46 46,1
2 Vivecka Torlamb Nelly DE 437-000969501 Överums HSF 0 45 44,1
3 Hanna Fransson Caroline Rappestad RK 0 44 48,3
4 Ida Wiktorsson Janosch Heda Ridklubb 0 44 56,0
5 Mikaela Ahlenbäck Spirit Rappestad RK 0 43 50,1
6 Julia Berglund Ollies Sweet Pumpkin Gamleby RK 0 40 52,3
7 Alicia Reinhed Bellie Heda Ridklubb 4 47 41,0
8 Carolina Johnson Hart of Gold Valla PK 4 42 67,7
9 Felicia Uhre Jamiro Mantorpsryttarna 4 39 64,4
10 Simona Hjorth Röjka Vimmerbyortens RF 14 41 78,4
Kat. D 12 startande, 3 placerade
Plac. Namn Häst Klubb Fel Poäng Tid
1 Josephine Halldan Grythöjdens General Mantorpsryttarna 0 54 52,1
2 Emma Hultberg Mello Rappestad RK 0 52 50,3
3 Hanna Dahl Primo Rappestad RK 0 49 45,9
4 Malin Eidergren Exesse Valla PK 0 43 52,3
5 Lovisa Boström Miss Miranda Heda Ridklubb 0 42 51,8
6 Johanna Rygaard Bonnie X Rappestad RK 0 40 43,6
7 Emil Anderson KRASSE Rappestad RK 0 38 55,1
8 Helena Tränk Amiral Rappestad RK 0 38 56,5
9 Natalie Elmqvist Crille Överums HSF 4 53 54,7
10 Emilia Johansson Mindra Mantorpsryttarna 4 39 57,7
Josefine Karlsson Isthar Rappestad RK Ute.
Moa Mossenberg - Rödin Rufiji Folkungabygden Ute.