Rappestad RK 2009-09-20
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-09-20 kl. 19:43
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori D
Klass 2 - Dressyr FEI:s Inl. Program Ponny Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr FEI:s Inl. Program Ponny Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori B + C Preliminär
Klassponsor Sjöhagen Wear
Ponnyallsvenskan Elit. Omg. 1. Zon Öst.
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Helen Melchersson
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare H: Lena Adolfsson
Domare C: Karin Eden
Domare M: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ellinor MagnussonPaulo Pan 27429128985474,912
 Åseda RF (3)Örnäs Sun Boy - Cawdor Hywel112 
2Anna NordSun Rise 25026429080470,526
 Rappestad RK (8)Stackarps Bilbau - Surprise321 
3Victoria LöfgrenNo More Mr Nice Guy 24724925775366,053
 Ljungby RK (2)Okänd - Okänd446 
4Frida BergPower Prince 25323026074365,175
 Rappestad RK (8)Power Boy - Candide284 
 
5Beatrice AxelssonMaddoc 24223126774064,912
 Vetlandaortens RF (5)Okänd - Okänd573 
6Emelie HedströmMidnight Dancer 24122625872563,596
 Mantorpsryttarna (6)Fredriksbergs Dali - Xandino6105 
7Alexandra KjörsvikGinger RC 1251 22823722268760,263
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens O Chief8510 
8Emma IngmanWettlerOh so Wonderful 21025121867959,561
 Söderköpings RS (7)Okänd12312 
8Jenny FrodheOlbiz Tellus 22820924267959,561
 Rappestad RK (8)Värnbergs Orion - Pommac8147 
10Alice FribergStalone 22223222367759,386
 Åseda RF (3)Halenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo1069 
11Elsa AxelssonUltra Medoc 23021422667058,772
 Vetlandaortens RF (5)Värends Pedro RNF - Gentleman RNF7138 
12Maja HägerZeppelin Zack 22121822065957,807
 Rappestad RK (8)Candide RW - Vallrum Objekt RW111111 
13Erika SvenssonCel-Bo 20122720963755,877
 Mantorpsryttarna 13913 
14Lovisa TjäderBostorp Sally 18921819460152,719
 Skogslottens RF (1)Möllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR141114 
15Alicia CarlssonBrodals Mistral 0000 
 Årsta SRWildzangs Gloriant - Mirth Master    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori D Preliminär
Klassponsor Sjöhagen Wear
Ponnyallsvenskan Elit. Omg. 1. Zon Öst.
24 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Helen Melchersson
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare H: Lena Adolfsson
Domare C: Karin Eden
Domare M: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin JohanssonAlladdin 23927228879970,088
 Mantorpsryttarna (6)Okänd711 
2Liv NyströmVirdarnas Sider 25925626377868,246
 Mantorpsryttarna (6)Valentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF164 
3Beatrice QuistAnton 316 25326325577167,632
 Nybro Ridklubb (4)Okänd - Okänd336 
3Stephanie GustafssonOldeberts Valentino 25924726577167,632
 Ljungby RK (2)Valentino H - Oakley Bubbling On1102 
5Josephine HalldanGrythöjdens General 24027026077067,544
 Mantorpsryttarna (6)Sörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF525 
6Mimmi SandvideWilliam 23725326475466,140
 Vetlandaortens RF (5)Okänd883 
 
7Evelina MilessonTequila 22725825473964,825
 Nybro Ridklubb (4)Fridolf - Belinda1357 
8Ebba FolkesonLively Sunflower 23425624873864,737
 MantorpsryttarnaOkänd968 
9Alexandra KjörsvikGolden Garlic RC 97 25123224873164,123
 Åseda RF (3)Juno Rory - Hagens o Chief4138 
10Rebecka Skiöld-NielsenO Neil 24026122572663,684
 Skogslottens RF (1)Hagens Ochief - Tulira Highball5418 
11Linnea NilssonAnells Ametist 23023224470661,930
 Ljungby RK (2)Paddock Camargue - Wärnanäs Peng121311 
12Nikolina EngströmLeroy 23125022470561,842
 Vetlandaortens RF (5)Okänd11919 
13Sophia BergkvistStackarps Daniella 23322624570461,754
 Nybro Ridklubb (4)Priory Dallas RNF - Peregork RNF101810 
14Carolina GrünerwaldDerano Classic 22723123969761,140
 Skogslottens RF (1)Derano B - Small-Land Martino131612 
15Hanna BenjaminssonKantjes Tiffany 21623223968760,263
 Ljungby RK (2)Kantjes Ronaldo171312 
16Jennie IdermarkDuke of Earl 21223323968460,000
 Söderköpings RS (7)Okänd191212 
17Frida YdregårdCoral Tilda 22022723267959,561
 Siggesta Rokänd161716 
18Karl SvallingVicky 21423722367459,123
 Söderköpings RS (7)Holens Ingolf - Favory Nicodemus181120 
19Matilda LjungqvistRuter Wilton 22221423066658,421
 Åseda RF (3)Rolökke Swallow - Burma Wilton152217 
20Lina AngerstigGullabos Halloween 20622323366258,070
 Nybro Ridklubb (4)Rolökke Swallow - Höjmarkens Ikaros201915 
21Beatrice HedblomFokker 19822321663755,877
 Rappestad RKEkelunds Jim - Urbino221921 
22Ida FranzénMisty 20319821461553,947
 Söderköpings RS (7)Okänd212422 
23Rebecca TjäderFaxen 19221420160753,246
 Skogslottens RF (1)Okänd232223 
24Hanna JarvissonFame II 17221519858551,316
 Åseda RFRolls Royce - Sunshine Boy242124 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Preliminär
8 startande lag
Domare H: Lena Adolfsson
Domare C: Karin Eden
Domare M: Marita Lindberg
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1MantorpsryttarnaLag 668,626
  Sissi Lilja
 
   Elin JohanssonAlladdin70,088 
   Liv NyströmVirdarnas Sider68,246 
   Josephine HalldanGrythöjdens General67,544 
   Emelie HedströmMidnight Dancer63,596 
2Åseda RFLag 366,140
  Catarina Magnusson
 
   Ellinor MagnussonPaulo Pan74,912 
   Alexandra KjörsvikGolden Garlic RC 9764,123 
   Alice FribergStalone59,386 
   Matilda LjungqvistRuter Wilton58,421 
3Ljungby RKLag 265,205
  Christel Andersson
 
   Stephanie GustafssonOldeberts Valentino67,632 
   Victoria LöfgrenNo More Mr Nice Guy66,053 
   Linnea NilssonAnells Ametist61,930 
   Hanna BenjaminssonKantjes Tiffany60,263 
4Rappestad RKLag 865,087
  Peter Berg
 
   Anna NordSun Rise70,526 
   Frida BergPower Prince65,175 
   Jenny FrodheOlbiz Tellus59,561 
   Maja HägerZeppelin Zack57,807 
5Nybro RidklubbLag 464,737
  Ingrid Erikson
 
   Beatrice QuistAnton 31667,632 
   Evelina MilessonTequila64,825 
   Sophia BergkvistStackarps Daniella61,754 
   Lina AngerstigGullabos Halloween58,070 
6Vetlandaortens RFLag 564,298
  Karin Bagge
 
   Beatrice AxelssonMaddoc64,912 
   Mimmi SandvideWilliam66,140 
   Elsa AxelssonUltra Medoc58,772 
   Nikolina EngströmLeroy61,842 
7Söderköpings RSLag 759,561
  Therese Franzén
 
   Emma IngmanWettlerOh so Wonderful59,561 
   Jennie IdermarkDuke of Earl60,000 
   Karl SvallingVicky59,123 
   Ida FranzénMisty53,947 
8Skogslottens RFLag 159,357
  Ulrika Brobeck
 
   Rebecka Skiöld-NielsenO Neil63,684 
   Lovisa TjäderBostorp Sally52,719 
   Carolina GrünerwaldDerano Classic61,140 
   Rebecca TjäderFaxen53,246 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr FEI:s Inl. Program Ponny Kategori B + C Preliminär
Klassponsor Sjöhagen Wear
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Helen Melchersson
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ellinor MagnussonPaulo Pan 27027071,053
 Åseda RFÖrnäs Sun Boy - Cawdor Hywel1 
2Beatrice AxelssonMaddoc 26126168,684
 Vetlandaortens RFOkänd - Okänd2 
 
3Jenny FrodheOlbiz Tellus 24924965,526
 Rappestad RKVärnbergs Orion - Pommac3 
4Victoria LöfgrenNo More Mr Nice Guy 24624664,737
 Karlskrona LyckåOkänd - Okänd4 
5Anna NordSun Rise 24424464,211
 Grevagårdens RFStackarps Bilbau - Surprise5 
6Alexandra KjörsvikGinger RC 1251 23823862,632
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens O Chief6 
7Maja HägerZeppelin Zack 23423461,579
 Rappestad RKCandide RW - Vallrum Objekt RW7 
8Emelie HedströmMidnight Dancer 22622659,474
 MantorpsryttarnaFredriksbergs Dali - Xandino8 
9Alicia CarlssonBrodals Mistral 00 
 Årsta SRWildzangs Gloriant - Mirth Master  
 Frida BergPower Prince    
 Rappestad RKPower Boy - Candide  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr FEI:s Inl. Program Ponny Kategori D Preliminär
Klassponsor Sjöhagen Wear
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Helen Melchersson
Tävlingsledare: Peter Berg
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin JohanssonAlladdin 25525567,105
 MantorpsryttarnaOkänd1 
1Mimmi SandvideWilliam 25525567,105
 RK UddenOkänd1 
3Alexandra KjörsvikGolden Garlic RC 97 25225266,316
 Hageby RidklubbJuno Rory - Hagens o Chief3 
4Ebba FolkesonLively Sunflower 25125166,053
 MantorpsryttarnaOkänd4 
5Evelina MilessonTequila 24724765,000
 Nybro RidklubbFridolf - Belinda5 
 
6Liv NyströmVirdarnas Sider 24524564,474
 MantorpsryttarnaValentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF6 
7Josephine HalldanGrythöjdens General 24224263,684
 MantorpsryttarnaSörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF7 
7Carolina GrünerwaldDerano Classic 24224263,684
 Vikbolandets RFDerano B - Small-Land Martino7 
9Sophia BergkvistStackarps Daniella 24124163,421
 Karlskrona LyckåPriory Dallas RNF - Peregork RNF9 
10Karl SvallingVicky 23823862,632
 Söderköpings RSHolens Ingolf - Favory Nicodemus10 
11Beatrice QuistAnton 316 23123160,789
 Nybro RidklubbOkänd - Okänd11 
12Nikolina EngströmLeroy 22522559,211
 Vetlandaortens RFOkänd12 
13Stephanie GustafssonOldeberts Valentino 22022057,895
 Ljungby RKValentino H - Oakley Bubbling On13 
14Beatrice HedblomFokker 21921957,632
 Rappestad RKEkelunds Jim - Urbino14 
15Frida YdregårdCoral Tilda 21821857,368
 Siggesta Rokänd15 
15Lina AngerstigGullabos Halloween 21821857,368
 Nybro RidklubbRolökke Swallow - Höjmarkens Ikaros15 
17Hanna BenjaminssonKantjes Tiffany 21621656,842
 Ljungby RKKantjes Ronaldo17 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport