Rappestad RK 2009-10-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-10-04 kl. 16:53
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
Klass 3 - Dressyr Lätt A:3
Klass 4 - Dressyr Lätt B:2

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Stefan Westin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Camilla LindhMansun 30730766,739
 Rappestad RKRubignon - Good Future1 
2Ingela ReinholdssonCondor 30230265,652
 Stjärnholms RFContinue - Raueck I2 
3Louise WintherHerodays 30130165,435
 Segersta SRD-Day - Furioso III3 
 
4Camilla LindhTrottz 29629664,348
 Rappestad RKTroll - Ambassadeur4 
5Linda PhilipssonCostner 28628662,174
 Linköpings RSCalimero - Cascadeur5 
6Helena WallinCreation V 28528561,957
 Skärlunda RKVivaldi - Gont6 
7Malin HanssonCole QT 28428461,739
 Vretagymnasiets HFCortus - Abgar xx7 
8Karin GomérSabelit 28128161,087
 Rappestad RKWindwurf - Urbino8 
9Amanda LindhZorina 27527559,783
 Rappestad RKAmpere - Chagall9 
10Mikaela WeiderTry My Daughter 25225254,783
 Rappestad RKEighty Eight Keys xx - Try My Best xx10 
11Karin KenellAtlas 00 
 MantorpsryttarnaRagazzo - Ceylon  
 Marie Fogelberg AspLargo    
 Hogsta DRBernstein - Purioso  
 Jonna KarngårdDiamant    
 MantorpsryttarnaCadiac - Partisan  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Malin HanssonCole QT 29629668,837
 Vretagymnasiets HFCortus - Abgar xx1 
2Louise WintherHerodays 29129167,674
 Segersta SRD-Day - Furioso III2 
3Jessica SjöqvistWatson 29029067,442
 RK FinspångSaigon (ex Swingo) - Weltman3 
 
4Olivia RymanDie Alpha 28628666,512
 Örebrotraktens RFAlpen Fürst - Freimoor4 
5Karin GomérSabelit 27227263,256
 Rappestad RKWindwurf - Urbino5 
6Lisa JohanssonNelly P. 27127163,023
 Svarttorps RSLucky Light - Urbino6 
6Tina LagerfeltFortuna Hästak 27127163,023
 Linköpings RSLipton - Diamant6 
8Anna CarlssonMambo Number Five 26926962,558
 Linköpings RSLe Mans - Windwurf8 
8Hanna FallgrenLavella 26926962,558
 Gripens RFBrandenburger - Opal8 
10Karin KenellAtlas 25625659,535
 MantorpsryttarnaRagazzo - Ceylon10 
11Karin KenellCoreef 24124156,047
 MantorpsryttarnaCorrado WL (SWB) - Take a Reef xx11 
12Karin HällRosenkavalier 00 
 MantorpsryttarnaRiccione - Landro L  
 Jonna KarngårdDiamant    
 MantorpsryttarnaCadiac - Partisan  
 Kristina HallenbergOlaf    
 MantorpsryttarnaArmstrong - Fernando  
 Alexandra JärnkrokAlpen Lavzon    
 Rappestad RKAlpen Fürst - Löjtnant Will  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:3
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Domare C: Stefan Westin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Hanna FallgrenLavella 22422472,258
 Gripens RFBrandenburger - Opal1 
2Jessica SjöqvistWatson 22222271,613
 RK FinspångSaigon (ex Swingo) - Weltman2 
3Cecilia RydinArmada 20820867,097
 Rappestad RKCorrado WL - Bernstein3 
3Olivia RymanDie Alpha 20820867,097
 Örebrotraktens RFAlpen Fürst - Freimoor3 
5Mikaela WeiderTry My Daughter 20720766,774
 Rappestad RKEighty Eight Keys xx - Try My Best xx5 
 
6Lisa JohanssonNelly P. 19819863,871
 Svarttorps RSLucky Light - Urbino6 
6Charlotte EspingIrish Coffee 19819863,871
 Rappestad RKChess (SWB) - Sebastian6 
8Agnes UlvegardUnie K 19719763,548
 Jönköpings FKOkänd - Bernstein8 
9Tina LagerfeltFortuna Hästak 19119161,613
 Linköpings RSLipton - Diamant9 
10Matilda JohanssonLe Bon 18818860,645
 Rappestad RKBourbon - Lagano10 
11Jonna KarngårdDon Zolero 18718760,323
 MantorpsryttarnaDon Primero - Amiral11 
12Jennifer WressleVesuvius II 17917957,742
 MantorpsryttarnaOlivier - Irco Polo12 
13Sofa WulcanWengo 17317355,806
 Rappestad RKWaikiki - Sherlock Holmes13 
14Karin KenellCoreef 17217255,484
 MantorpsryttarnaCorrado WL (SWB) - Take a Reef xx14 
14Alexandra JärnkrokAlpen Lavzon 17217255,484
 Rappestad RKAlpen Fürst - Löjtnant Will14 
16Charlotte HagstadTyra 16716753,871
 Åkerbo R&KSShogun - Junker16 
17Alexandra JärnkrokBellatrix 16016051,613
 Rappestad RKCheval Sansibar - Unikum17 
18Salam Zeidan NasserNico 15515550,000
 Rappestad RKHouston Able - Albert18 
19Matilda JohanssonLa Bonita 00 
 Rappestad RKBriar - Lagano  
 Lisa JaegerTabasco    
 Norsholms RFOkänd - okänd  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:2
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Camilla LindhCassack 20720769,000
 Rappestad RKAkribori - Goldlöwe1 
2Cecilia RydinArmada 20520568,333
 Rappestad RKCorrado WL - Bernstein2 
3Jennifer WressleVesuvius II 20120167,000
 MantorpsryttarnaOlivier - Irco Polo3 
4Kristina HallenbergOlaf 19919966,333
 MantorpsryttarnaArmstrong - Fernando4 
 
5Charlotte EspingIrish Coffee 19819866,000
 Rappestad RKChess (SWB) - Sebastian5 
6Matilda JohanssonLe Bon 19419464,667
 Rappestad RKBourbon - Lagano6 
7Matilda JohanssonLa Bonita 19119163,667
 Rappestad RKBriar - Lagano7 
8Jonna KarngårdDon Zolero 19019063,333
 MantorpsryttarnaDon Primero - Amiral8 
9Kamilla WennerboZheraton de Light 18318361,000
 MantorpsryttarnaMidt-West Ibi-Light - Ganesco9 
10Salam Zeidan NasserNico 18018060,000
 Rappestad RKHouston Able - Albert10 
11Alexandra JärnkrokBellatrix 17917959,667
 Rappestad RKCheval Sansibar - Unikum11 
11Sofa WulcanWengo 17917959,667
 Rappestad RKWaikiki - Sherlock Holmes11 
13Camilla LindhCarissma Gay 17017056,667
 Rappestad RKWarstainer - Maraton13 
14Fanny ZauggGabriels 16416454,667
 Rappestad RKGastons - Eksemplars14 
15Erica SeidlitzSatchmo 15915953,000
 Rappestad RKCheval Sansibar - Gulliver15 
 Lisa JaegerTabasco    
 Norsholms RFOkänd - okänd  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport