Rappestad RK 2009-10-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-10-12 kl. 17:02
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Eva Bergstrand Roos
Domare H: Marita Lindberg
Domare C: Carina Kind
Domare M: Marie Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Evelina WenklerGuld 23922823269961,316
 Valla PK 111 
 
2Hanna FernbergHome T Ranch David 22622722667959,561
 Mantorpsryttarna (1)Pendock Plato - Twylands Firecracker222 
3Anna LeclercqSidonia 18919620959452,105
 Skogslottens RF (1)Okänd333 
 Ester CasselSolblinks Zefyr      
 EkenryttarnaHivo - Kajak G    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori C
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Eva Bergstrand Roos
Domare H: Marita Lindberg
Domare C: Carina Kind
Domare M: Marie Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ellinor JonssonTaigans Pele 25424125474965,702
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 82221 
2Mikaela AhlenbäckSpirit 26124223874165,000
 Rappestad RKOkänd112 
3Emelie DjerfKulltorps Evert 22922822468159,737
 Valdemarsviks RK (1)Wärnanäs Peng - Paddock Camargue333 
 
4Maja WäpplingTeun 22421422366157,982
 Valla PK 484 
5Charlotte TörnkvistPamina 21922221565657,544
 Mjölby Ridklubb (1)Parino - Maridon556 
6Jennipher HellqvistSkipper Boy 21321722265257,193
 Mjölby Ridklubb (1)Örnäs Sun Boy - Upplands Bronze765 
7Kristin SundbergTexas 21921521164556,579
 Rappestad RK (1)Casimirb Avocado - Merrie Midnight579 
8Elin KölnäsMiss You 20422621464456,491
 Söderköpings RSokänd847 
9Louise BjörklundAxxas Dulcinea 20220720561453,860
 Skogslottens RF (1)Blue Faranarz ox - Boveycombe Leo91010 
10Emma SvahnNetcar 18521421361253,684
 Skogslottens RF (1)Capri Moon - Comet1088 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D
26 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Eva Bergstrand Roos
Domare H: Marita Lindberg
Domare C: Carina Kind
Domare M: Marie Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Erica EkOdbjergs Rubin 25324924975165,877
 Rappestad RK (1)Höjlunds Motley - Hepitho221 
2Frida PerssonCindyrella 25424824374565,351
 Mantorpsryttarna (1) 142 
3Jenny KristenssonBörsgårds Baylis 25124923773764,649
 Gripens RFSilverlea Buckskin RNF - Zansibar RNF S-323 
4Josefine AnderssonMaybe 24824823673264,211
 Grankärrs GRFredriksbergs Chopiern - Robin RNF444 
5Rebecca ElmqvistLittle Chief 22825123371262,456
 Valdemarsviks RK (1) 815 
6Tonja ReinikainenHagens Cait 23322122768159,737
 Valdemarsviks RK (1)Hagens O'Chief RC 68 - Tulira Highball RC 47596 
 
7Nathalie StenssonAlice 22023122467559,211
 Rappestad RK (1)Cashimirs Borgs Avocado - Hoekshors Denny1067 
8Malin BorringDélle 22722621566858,596
 Mantorpsryttarna (1)Power Boy - Verona´s Bo-Gi9713 
9Malin AxelssonTriple Spotlight 23121222066358,158
 Mjölby Ridklubb (1)okänd71610 
10Sara MartinssonBerlion Womblebeat 23222120565857,719
 Mjölby Ridklubb (1)Okänd6920 
11Sanna AnderssonIsak 20722322165157,105
 Stjärnorps RK (1)Silverlea Rambo - Peregrin1789 
12Isabelle HoflundManick 21022121664756,754
 Stjärnorps RK (1)Miclas Micado RNF 76 - Silverlea Rambo RNF 10213912 
13Malin AnderssonZic Zac 20821421964156,228
 Stjärnorps RK (1)Mac Beth xx II A 7323 RP - Lucas151311 
14Ellinor MogeWinona the Wanted 20721621463755,877
 Mantorpsryttarna (1)Rolls Royce RC - Öxenholm Godot IRE171214 
15Kristin SundbergSkorveluva Anesidej 20921321163355,526
 Rappestad RKHorsemosens Charlie Brown - Smedhults Cavat141516 
16Clara UhlanNero 19821122363255,439
 Valdemarsviks RK (1)Nicolai19178 
16Malin Örnborg-ErikssonWildfang 21220821263255,439
 Hageby RidklubbWildkogel 18 - Wildmoos 1295111815 
18Anna LiljestrandSimfonie 21121420663155,351
 Hageby RidklubbOkänd121319 
19Emma HultbergMello 20820520962254,561
 Rappestad RK (1) 151917 
20Felicia HolmertzEsse Bellmin 19520320260052,632
 MantorpsryttarnaSilverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF202021 
21Anna EdströmBostorp Sappo 18819720859352,018
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR212118 
 Frida HannellKnappen      
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd    
 Josefin HallbergAramis      
 Vikbolandets RF     
 Felicia MånssonMi Vida      
 Hageby RidklubbOkänd    
 Alice SchallerTräfallets Aladdin      
 EkenryttarnaFredriksbergs Ali - Dennie    
 Josefine StrömgrenBränntomts Jessie Boy      
 EkenryttarnaRookery Full Flight RWC - Ernford Jester RWR    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag
6 startande lag
Domare H: Marita Lindberg
Domare C: Carina Kind
Domare M: Marie Carlgren
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1MantorpsryttarnaLag 161,169
   
 
   Hanna FernbergHome T Ranch David59,561 
   Frida PerssonCindyrella65,351 
   Malin BorringDélle58,596 
   Ellinor MogeWinona the Wanted55,877 
2Valdemarsviks RKLag 160,643
  Marie Djerf
 
   Emelie DjerfKulltorps Evert59,737 
   Rebecca ElmqvistLittle Chief62,456 
   Tonja ReinikainenHagens Cait59,737 
   Clara UhlanNero55,439 
3Rappestad RKLag 160,556
  Marie
 
   Erica EkOdbjergs Rubin65,877 
   Kristin SundbergTexas56,579 
   Nathalie StenssonAlice59,211 
   Emma HultbergMello54,561 
4Mjölby RidklubbLag 157,807
  Charlotte Törnkvist
 
   Charlotte TörnkvistPamina57,544 
   Jennipher HellqvistSkipper Boy57,193 
   Malin AxelssonTriple Spotlight58,158 
   Sara MartinssonBerlion Womblebeat57,719 
5Stjärnorps RKLag 156,696
  Annika Andersson
 
   Sanna AnderssonIsak57,105 
   Isabelle HoflundManick56,754 
   Malin AnderssonZic Zac56,228 
6Skogslottens RFLag 153,216
  Marianne Svahn
 
   Anna LeclercqSidonia52,105 
   Louise BjörklundAxxas Dulcinea53,860 
   Emma SvahnNetcar53,684 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Lisbeth Tornelid
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Hanna FernbergHome T Ranch David 17817861,379
 MantorpsryttarnaPendock Plato - Twylands Firecracker1 
2Julia KarlssonJantets Santana 16716757,586
 MantorpsryttarnaHellekis Timjan RW 31 - Elliot2 
 
3Moa GöranssonDay Dream 16116155,517
 Rappestad RKOkänd3 
4Alva LiewPochahontas 15915954,828
 Nykyrka RKJupiter R 458 - Jidon 2524 
5Anna LeclercqSidonia 15615653,793
 Skogslottens RFOkänd5 
6Ebba KenellMac Scott 15015051,724
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd6 
7Evelina WenklerGuld 14914951,379
 Valla PK 7 
 Charlotta SporreMenai Charmer    
 Rappestad RKFriars Ranger WSB 8831 - Revel Japhet WSB 18472  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Domare C: Lisbeth Tornelid
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin KölnäsMiss You 18918965,172
 Söderköpings RSokänd1 
2Ellinor JonssonTaigans Pele 18818864,828
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 822 
3Mikaela AhlenbäckSpirit 18818864,828
 Rappestad RKOkänd2 
4Emma BjelkåsDimbar 17517560,345
 Rappestad RKMoon Star - Silvercloud of Staplecross4 
4Emma SvahnNetcar 17517560,345
 Skogslottens RFCapri Moon - Comet4 
 
6Kristin SundbergTexas 17017058,621
 Rappestad RKCasimirb Avocado - Merrie Midnight6 
7Maja WäpplingTeun 16816857,931
 Valla PK 7 
8Josefine KarlssonEsse Goblett 16416456,552
 MantorpsryttarnaWilloway Golddigger RNF 127 - Silverlea Buckskin RNF 968 
9Jennipher HellqvistSkipper Boy 16316356,207
 Mjölby RidklubbÖrnäs Sun Boy - Upplands Bronze9 
10Emma Jönssonsir stanley 16216255,862
 Åkerbo R&KSzansibar - springtime10 
11Carolina JohnsonCazim 16116155,517
 Valla PKMöllans Crazy RC - Kimble RC11 
12Emma HjertstedtNirmino 16016055,172
 Rappestad RKOkänd12 
13Emelie VårdstedtRamon 15915954,828
 Valla PKRomantico NRA - Florahofs Minstrel13 
13Louise BjörklundAxxas Dulcinea 15915954,828
 Skogslottens RFBlue Faranarz ox - Boveycombe Leo13 
15Caroline PetterssonVallentin 15115152,069
 RK i FinspångOkänd - okänd15 
15Emelie LånghTracy 15115152,069
 Rappestad RKJesper - Okänd15 
 Hanna FranssonCaroline    
 Rappestad RK   
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
33 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Erica EkOdbjergs Rubin 20620671,034
 Rappestad RKHöjlunds Motley - Hepitho1 
2Lina KarlssonDoddi 20120169,310
 Rappestad RKOkänd2 
3Rebecca ElmqvistLittle Chief 19819868,276
 Valdemarsviks RK 3 
4Nathalie StenssonAlice 19519567,241
 Rappestad RKCashimirs Borgs Avocado - Hoekshors Denny4 
5Sara MartinssonBerlion Womblebeat 19419466,897
 Mjölby RidklubbOkänd5 
6Therese SundinCordessa 19119165,862
 Skogslottens RFMon Beck - Nuts6 
6Tonja ReinikainenHagens Cait 19119165,862
 Valdemarsviks RKHagens O'Chief RC 68 - Tulira Highball RC 476 
8Anna LiljestrandSimfonie 18918965,172
 Hageby RidklubbOkänd8 
 
9Ellinor MogeWinona the Wanted 18418463,448
 MantorpsryttarnaRolls Royce RC - Öxenholm Godot IRE9 
10Malin AxelssonTriple Spotlight 18318363,103
 Mjölby Ridklubbokänd10 
10Malin Örnborg-ErikssonWildfang 18318363,103
 Hageby RidklubbWildkogel 18 - Wildmoos 129510 
12Malin BorringDélle 18118162,414
 MantorpsryttarnaPower Boy - Verona´s Bo-Gi12 
12Felicia HolmertzEsse Bellmin 18118162,414
 MantorpsryttarnaSilverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF12 
14Anna EdströmBostorp Sappo 18018062,069
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR14 
15Emma HultbergMello 17917961,724
 Rappestad RK 15 
15Ronja JohanssonSydney 17917961,724
 Holavedens LantligaProveny - Figaro PL15 
17Josefine AnderssonMaybe 17817861,379
 Grankärrs GRFredriksbergs Chopiern - Robin RNF17 
18Sara HanssonKanian Gold 17317359,655
 MantorpsryttarnaKing Kandanz - E- Boy18 
18Amanda AnderssonZic Zac 17317359,655
 Stjärnorps RKMac Beth xx II A 7323 RP - Lucas18 
20Frida PerssonCindyrella 17217259,310
 Mantorpsryttarna 20 
21Johanna SetterbergMr Brown 16916958,276
 Mjölby RidklubbOkänd - Okänd21 
21Erika NilssonAngela van Het Leiseind 16916958,276
 Grankärrs GRCarl - El Beauty21 
23Joanna Al ZahawiBizzan af Steen 16816857,931
 Valla PKZigesmund - Bonaparte23 
23Kristin SundbergSkorveluva Anesidej 16816857,931
 Rappestad RKHorsemosens Charlie Brown - Smedhults Cavat23 
25Malin EidergrenExesse 16716757,586
 Valla PK 25 
25Isabelle HoflundManick 16716757,586
 Stjärnorps RKMiclas Micado RNF 76 - Silverlea Rambo RNF 10225 
27Ida KarlssonSura 16116155,517
 Hageby RidklubbOkänd - Okänd27 
27Emelie NilssonHot Lips 16116155,517
 Rappestad RKMintage xx 801 - Källstorps Curry RNF-S27 
29Linn LindAmbrosia 16016055,172
 Rappestad RK 29 
29Frida HannellKnappen 16016055,172
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd29 
31Frida VikstenSun Valley 15815854,483
 Hageby RidklubbWelcome Sharan - Kaiserjaeger xx31 
32Hanna DahlBozan's Primeur 14814851,034
 Rappestad RKRalph - Mischaz X32 
 Felicia MånssonMi Vida    
 Hageby RidklubbOkänd  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Eva Bergstrand Roos
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia KarlssonJantets Santana 18118164,643
 MantorpsryttarnaHellekis Timjan RW 31 - Elliot1 
 
2Ebba KenellMac Scott 16016057,143
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd2 
3Alva LiewPochahontas 15915956,786
 Nykyrka RKJupiter R 458 - Jidon 2523 
4Charlotta SporreMenai Charmer 13113146,786
 Rappestad RKFriars Ranger WSB 8831 - Revel Japhet WSB 184724 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C Avd. A
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Domare C: Eva Bergstrand Roos
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Josefine KarlssonEsse Goblett 18618666,429
 MantorpsryttarnaWilloway Golddigger RNF 127 - Silverlea Buckskin RNF 961 
2Hillevi Persson LidholmRiwal af Sten 18518566,071
 Motala RFRoel S2 
3Julia PerssonWielgermas Cas 18418465,714
 MantorpsryttarnaMoorland's Crack - Merrie Moscan3 
 
4Emelie VårdstedtRamon 17817863,571
 Valla PKRomantico NRA - Florahofs Minstrel4 
5Emma HjertstedtNirmino 17417462,143
 Rappestad RKOkänd5 
5Carolina JohnsonCazim 17417462,143
 Valla PKMöllans Crazy RC - Kimble RC5 
7Julia KarlssonAlvira 17117161,071
 MantorpsryttarnaGullabos Herkules RNF 146 - Sörbys O`boy RNF1337 
8Emma BjelkåsDimbar 16616659,286
 Rappestad RKMoon Star - Silvercloud of Staplecross8 
9Emelie LånghTracy 15315354,643
 Rappestad RKJesper - Okänd9 
10Rebecca KnutssonJolly 15115153,929
 Anebyortens RKHauk Thun 222 - Donit 15510 
11Emelie FridhCoqette 14714752,500
 Boxholms RKBallestero11 
12Johanna WistrandBo-Gina Touch-Gi 13113146,786
 Rappestad RKVerona's Bo-Gi RP 134 - Power Boy RP 11212 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Avd. A
16 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Domare C: Eva Bergstrand Roos
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lina KarlssonDoddi 19019067,857
 Rappestad RKOkänd1 
2Rebecca SvenssonDizney 17917963,929
 Valla PKMöllans Crazy RC - Holiday Prince RC2 
3Erika NilssonAngela van Het Leiseind 17217261,429
 Grankärrs GRCarl - El Beauty3 
 
4Johanna SetterbergMr Brown 17017060,714
 Mjölby RidklubbOkänd - Okänd4 
4Therese SundinCordessa 17017060,714
 Skogslottens RFMon Beck - Nuts4 
6Malin EidergrenExesse 16216257,857
 Valla PK 6 
7Sara HanssonKanian Gold 16116157,500
 MantorpsryttarnaKing Kandanz - E- Boy7 
8Joanna Al ZahawiBizzan af Steen 15815856,429
 Valla PKZigesmund - Bonaparte8 
9Frida VikstenSun Valley 15515555,357
 Hageby RidklubbWelcome Sharan - Kaiserjaeger xx9 
10Ellinor AnzeliusOh just a Ranger like Aragorn 14814852,857
 Åby RidklubbEldorrado - Top Nordpol10 
10Ida KarlssonSura 14814852,857
 Hageby RidklubbOkänd - Okänd10 
12Lisa JarlFridolin 13513548,214
 Överums HSFFridolf RNF 2-S - Blekkie RNF 11-s12 
 Jenny SörensenHagens Easter Lad    
 Rappestad RKHagens Ryan RC 76 - Blue Chief RC 14  
 Linn LindAmbrosia    
 Rappestad RK   
 Rebecca ElovssonDanish Dream    
 Åby RidklubbOkänd  
 Lina SörensenHagens Easter Lad    
 Rappestad RKHagens Ryan RC 76 - Blue Chief RC 14  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Domare C: Eva Bergstrand Roos
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Camilla LindhReduster Bonne Louis 17717763,214
 Rappestad RKDe Goede Ree Now Or Never - Wester Aikema's Adios1 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport