Rappestad RK 2010-05-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-09 kl. 17:45
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 2004
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Wiveca Schenholm
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Amanda HolmertzMoelgarnedd Montana RW 114 26126168,684
 MantorpsryttarnaEyarth Tomahawk - Brockwell Chuckle1 
2Erika SvenssonCel-Bo 25725767,632
 MantorpsryttarnaVerona´s Bo-GI - Mr Charm2 
 
3Alice FribergStalone 23123160,789
 Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo3 
4Emma IngmanWettlerOh so Wonderful 23023060,526
 Vikbolandets RFOkänd4 
5Olivia ErikssonMermaid´s Sisquo 22622659,474
 Mariefreds RKArenberg´s Maurits - Klootwijkhoeve´s Walter5 
6Ellinor JonssonTaigans Pele 22122158,158
 Rappestad RKPeregrin RNF 66 - Gandhi RNF 826 
7Mikaela AhlenbäckSpirit 21621656,842
 Rappestad RKOkänd - Okänd7 
8Tove DanielssonEves Summer Flower 21321356,053
 Målilla R&KSChewano van de Langenieuw8 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 2004
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Wiveca Schenholm
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Rebecka Skiöld-NielsenGolden Garlic RC 97 25225266,316
 Vikbolandets RFJuno Rory - Hagens o Chief1 
2Ingrid SetterbergMunsboro Maverick 24724765,000
 MantorpsryttarnaOkänd2 
3Josefin HallbergAramis 24624664,737
 Skärlunda RKSkattegårds Miramis RNF S- - Mustang RNF3 
 
4Josefin HallbergSkattegårds Porter 24224263,684
 Skärlunda RKSilverlea Buckskin RNF - Kastor RNF4 
5Jennie IdermarkDuke of Earl 23423461,579
 Söderköpings RSOkänd5 
6Erica EkOdbjergs Rubin 22422458,947
 Rappestad RKHöjlunds Motley - Hepitho6 
7Matilda SvenssonFabian Pascal 21821857,368
 Målilla R&KSOkänd - Okänd7 
8Johanna RygaardNever Say Never 20820854,737
 Rappestad RKMöllans Cirro - Callaghan8 
9Emma EdgrenOh, how i love you 19419451,053
 Målilla R&KSHoneymoon Star - Satellit9 
 Ellinor NorinNørlunds Atilla    
 Rappestad RKAntario N - Kaiserwalzer  
 Hedvig WikPinoccio    
 Örebro FKPico - Brilliant  
 Emilia AsplundBlue Diamond    
 Målilla R&KSOkänd  
 Carolina GrünerwaldDerano Classic    
 Vikbolandets RFDerano B - Small-Land Martino  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lag 2003
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Carina Kind
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Amanda HolmertzMoelgarnedd Montana RW 114 24724770,571
 Mantorpsryttarna (1)Eyarth Tomahawk - Brockwell Chuckle1 
2Mollie SagerSun Rise 24024068,571
 Mantorpsryttarna (1)Stackarps Bilbau - Surprise2 
3Erika SvenssonCel-Bo 23523567,143
 Mantorpsryttarna (1)Verona´s Bo-GI - Mr Charm3 
4Tove DanielssonEves Summer Flower 23123166,000
 Målilla R&KS (1)Chewano van de Langenieuw4 
 
5Amanda HolmertzPossum 22822865,143
 Mantorpsryttarna (2)Simberg Senator - Wärnanäs Ulrik5 
6Emma IngmanWettlerOh so Wonderful 22322363,714
 Vikbolandets RF (1)Okänd6 
7Mikaela AhlenbäckSpirit 22022062,857
 Rappestad RK (1)Okänd - Okänd7 
8Emelie DjerfKulltorps Evert 21721762,000
 Valdemarsviks RK (1)Wärnanäs Peng - Paddock Camargue8 
9Ellinor JonssonTaigans Pele 21621661,714
 Rappestad RK (1)Peregrin RNF 66 - Gandhi RNF 829 
10Josefine KarlssonEsse Goblett 21521561,429
 Mantorpsryttarna (2)Willoway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF10 
11Olivia ErikssonMermaid´s Sisquo 20720759,143
 Mariefreds RKArenberg´s Maurits - Klootwijkhoeve´s Walter11 
12Cecilia TörnkvistSörbys Saturnus 20520558,571
 Mantorpsryttarna (2)Rodlease Dancing Gold - Silverlea Top Hat12 
13Rebecca NilssonNemo 20220257,714
 Vikbolandets RF (1)Okänd13 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lag 2003
20 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Carina Kind
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ingrid SetterbergMunsboro Maverick 24424469,714
 Mantorpsryttarna (1)Okänd1 
2Carolina GrünerwaldDerano Classic 23423466,857
 Vikbolandets RF (1)Derano B - Small-Land Martino2 
3Rebecka Skiöld-NielsenGolden Garlic RC 97 23123166,000
 Vikbolandets RF (1)Juno Rory - Hagens o Chief3 
4Rebecca ElmqvistLittle Chief 22822865,143
 Valdemarsviks RK (1)Okänd - Okänd4 
4Erica EkOdbjergs Rubin 22822865,143
 Rappestad RK (1)Höjlunds Motley - Hepitho4 
 
6Josefin HallbergSkattegårds Porter 22222263,429
 Skärlunda RKSilverlea Buckskin RNF - Kastor RNF6 
7Emilia LarssonÖstra Hults Benz 22022062,857
 Rappestad RKJanus - Myrens Wilbur7 
8Rebecca TjäderFaxen 21521561,429
 Skogslottens RFOkänd8 
8Josefin HallbergAramis 21521561,429
 Skärlunda RKSkattegårds Miramis RNF S- - Mustang RNF8 
10Jennie IdermarkDuke of Earl 21121160,286
 Söderköpings RSOkänd10 
11Tonja ReinikainenHagens Cait RC 1208 20820859,429
 Valdemarsviks RK (1)Hagens O´Chief - Tulira Highball11 
12Johanna RygaardNever Say Never 20420458,286
 Rappestad RK (1)Möllans Cirro - Callaghan12 
12Michaela HarrströmLiquorice Boy 20420458,286
 Skogslottens RFOkänd - Okänd12 
14Matilda SvenssonFabian Pascal 20320358,000
 Målilla R&KS (1)Okänd - Okänd14 
15Emma EdgrenOh, how i love you 19119154,571
 Målilla R&KS (1)Honeymoon Star - Satellit15 
 Ellinor NorinNørlunds Atilla    
 Rappestad RKAntario N - Kaiserwalzer  
 Hedvig WikPinoccio    
 Örebro FKPico - Brilliant  
 Emilia AsplundBlue Diamond    
 Målilla R&KSOkänd  
 Frida PerssonCindyrella    
 MantorpsryttarnaOkänd  
 Line VerheijDevilian    
 Skogslottens RF   
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag
6 startande lag
Domare C: Carina Kind
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1MantorpsryttarnaLag 169,619
  Sissi Lilja
 
   Amanda HolmertzMoelgarnedd Montana RW 11470,571 
   Ingrid SetterbergMunsboro Maverick69,714 
   Mollie SagerSun Rise68,571 
   Erika SvenssonCel-Bo67,143 
2Vikbolandets RFLag 165,524
  Lena Grünewald
 
   Carolina GrünerwaldDerano Classic66,857 
   Rebecka Skiöld-NielsenGolden Garlic RC 9766,000 
   Emma IngmanWettlerOh so Wonderful63,714 
   Rebecca NilssonNemo57,714 
3Rappestad RKLag 163,238
  Mats Rygaard
 
   Erica EkOdbjergs Rubin65,143 
   Mikaela AhlenbäckSpirit62,857 
   Ellinor JonssonTaigans Pele61,714 
   Johanna RygaardNever Say Never58,286 
4Valdemarsviks RKLag 162,191
  Marie Djerf
 
   Rebecca ElmqvistLittle Chief65,143 
   Emelie DjerfKulltorps Evert62,000 
   Tonja ReinikainenHagens Cait RC 120859,429 
5MantorpsryttarnaLag 261,714
  Sissi Lilja
 
   Amanda HolmertzPossum65,143 
   Josefine KarlssonEsse Goblett61,429 
   Cecilia TörnkvistSörbys Saturnus58,571 
6Målilla R&KSLag 159,524
  Anja Isomettä
 
   Tove DanielssonEves Summer Flower66,000 
   Matilda SvenssonFabian Pascal58,000 
   Emma EdgrenOh, how i love you54,571 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt B1 2006
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elsa EkrothRonja Rocket II 19719767,931
 Bjärka-Säby RFOkänd1 
 
2Ebba KenellMac Scott 18318363,103
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd2 
3Moa GöranssonDay Dream 17317359,655
 Rappestad RKOkänd3 
4Ella FribergTajpas Caballero 17117158,966
 Åseda RFCarneval II RW - Ekelunds Bingo RW4 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt B1 2006
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie DjerfKulltorps Evert 19719767,931
 Valdemarsviks RKWärnanäs Peng - Paddock Camargue1 
2Josefine KarlssonEsse Goblett 18118162,414
 MantorpsryttarnaWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF2 
 
3Elin KölnäsMiss You 17717761,034
 Söderköpings RSokänd3 
4Petra EngdahlEklyckans Corvette 16416456,552
 MantorpsryttarnaVeronas Bo-Gi - Mr Charm4 
5Emelie LånghTracy 16016055,172
 Rappestad RKJesper - Okänd5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B1 2006
16 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Åsa Berg
Tävlingsledare: Christine Esping
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin LundbergCora 19119165,862
 Mantorpsryttarna 1 
2Carolina GrünerwaldTurfhorst Penny Royal 18718764,483
 Vikbolandets RFKooihuster Folkert - Coelenhage´s Let´s be the Best2 
3Anna EdströmBostorp Sappo 18718764,483
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR2 
 
4Emelie NilssonHot Lips 18318363,103
 Rappestad RKMintage xx 801 - Källstorps Curry RNF-S4 
5Nathalie StenssonAlbert Maräng 17817861,379
 Rappestad RKSilverlea Rambo RNF - Robin RNF5 
6Tonja ReinikainenHagens Cait RC 1208 17717761,034
 Valdemarsviks RKHagens O´Chief - Tulira Highball6 
7Emil AndersonKrasse 17417460,000
 Rappestad RKOkänd - Okänd7 
8Denise ForsbergBörsgårds Samba 17317359,655
 Hageby RidklubbKällstorps Curry - Zansibar8 
9Emma HultbergMello 17017058,621
 Rappestad RKokänd - okänd9 
10Karin SjöbergMira 15815854,483
 Nykyrka RKOkänd10 
11Julia LindheBonnie X 15315352,759
 Rappestad RK 11 
 Emilia LarssonÖstra Hults Benz    
 Rappestad RKJanus - Myrens Wilbur  
 Frida BergLattjo Lajban    
 Rappestad RKBacardi III  
 Frida PerssonCindyrella    
 MantorpsryttarnaOkänd  
 Ellinor MogeWinona the Wanted    
 MantorpsryttarnaRolls Royce RC - Öxenholm Godot IRE  
 Carolina FerraroVerdiccio    
 Heda RidklubbVermont - The Hale Helios  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport