Rappestad RK 2010-06-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-27 kl. 16:57
Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. Stilhoppning Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. Stilhoppning Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Stilhoppning Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Stilhoppning Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. Stilhoppning Avd. A
34 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Emma LundbergCarly  
   56 
2Cassandra AndelaDandolo 39  
 NyckelryttarnaDon Pikado - Dukur54 
3Carolina KarlssonCoriander  
 MantorpsryttarnaWarsteiner - Tamburin51,5 
4Linda AronssonCorina  
   45 
5Julia BäckströmNicolette  
 Tjällmo RKEtyde - Parant44 
6Alexandra NordströmWindspirit  
 Mantorpsryttarna 43 
6Ronja JohanssonKim af Tollstad  
 Mantorpsryttarna 43 
8Sofia DahlgrenHubert  
 Åkerbo R&KSViggen 177 - Heiden 13242 
8Fanny ZauggGabriels  
 Rappestad RK 42 
 
10Sofia DahlgrenCheen Femtio 207  
 Åkerbo R&KSKämpagårdens Lavin 163 - Vilje 17541,5 
11Malin AnderssonRhesos  
 MantorpsryttarnaRomantico - Bright Speed40,5 
11Marie-Louise NäslundBozzanova  
 FolkungabygdenBolero - Nurmi40,5 
11Elisabeth LakatosGoofy  
 Bjärka-Säby RFChirac - Duell40,5 
14Felicia UhreSailor Moon  
 Mantorpsryttarna 39 
15Josefin PetterssonSambucus  
 Borensbergs RFShogun - Pontus38,5 
16Ylva WallLowis Miss Juvenile  
 Kinda Ridklubb 38 
16Jenny AxelssonQuinton  
 Rappestad RK 38 
16Camilla CederEdwin  
 Kiladalens LantligaParant - Torjus38 
19Marie AnderssonGouache de Gauguin  
 Motala RFGauguin de Lully - Curacao xx37,5 
19Mikaela WeiderTry My Daughter  
 Rappestad RKEighty Eight Keys xx - Try My Best xx37,5 
21Marjo LeinonenRayon de Soleil (70) (SWB)  
 Nykyrka RKBold Irish xx - Utrillo36,5 
21Nina AnderssonMunsboro Maud  
 Åkerbo R&KSokänd - okänd36,5 
21Ida EklindOboy  
 Lycketorps RK 36,5 
24Tatiana KåknerydAmarella (SWB)  
 Skärlunda RKAmpere - Besk35 
25Mats RygaardChivas Regal  
 Rappestad RKChirac - Warrigall34 
25Jenny WahlqvistZorro  
 MantorpsryttarnaJohns Canadian Bar34 
27Anna KarlssonPride Midsummer Night  
 Holavedens Lantliga 33 
28Nathalie SundellAli Khulak ox  
 Skogslottens RFKulak ox - Granit ox31 
29tobias johanssonNeptunis  
 Norrköpings FKZeddam - Panthera xx30 
30Molly NilssonWild Water  
 Rappestad RKCallit28,5 
31Sara AnderssonEdwin  
 Åkerbo R&KSParant - TorjusUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. B
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Eva JohanssonQula  
 Norrköpings FKQuite Easy - Tulira Highball058,40
1Martina RylanderKimbi (SWB)  
 Lycketorps RKBriar - Uttini049,90
1Bonnie HarlingZapia  
 Mjölby RidklubbQuattro - Burggraaf059,30
1Annica De ValFlier  
 Norrköpings FKFango - Argentinus057,60
1Hanna ClaessonFinal Miss  
 Mjölby RidklubbFinal Appearance - Saville Row051,40
1Josefine KarlssonLazers  
 Mjölby RidklubbLear053,50
1Alexandra GaddFärnlöfCeline H-C (F. 1) (SWB)  
 Skonberga RKArtist - Marwin057,00
 
8Josefine EspingKastors  
 Rappestad RK 458,80
9Lina GillmanRed pearl  
 FolkungabygdenRevan - Wolkentanz II564,50
10Elin SamuelssonCzardas (SWB)  
 Stjärnorps RKBriar - Good Future667,20
11Jenny HedellDiezel (SWB)  
 Kinda RFSilvano - Dammen1171,40
12Nikki MattssonAlfonsa  
 Vetlandaortens RFoklund - lord de lux1257,70
13Emma EgedalZebori  
 MantorpsryttarnaAkribori - Patrice (SWB)2699,70
14Helene RydbergLaiker  
   Ute. 
14Sara BjörnRafaella  
 Åtvidabergs RKRoderix - okändUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Stilhoppning Avd. A
56 anmälda, 52 startande, 13 placerade
Premier
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Cassandra AndelaDandolo 39250,00 kr 
 NyckelryttarnaDon Pikado - Dukur56,5 
2Sofia DahlgrenHubert175,00 kr 
 Åkerbo R&KSViggen 177 - Heiden 13255 
2Mateusz DziurlaKenyatta xx175,00 kr 
 Södertälje RKLucastown (BG) - Harambee II55 
4Sofia DahlgrenRomeos Cabri 238110,00 kr 
 Åkerbo R&KSIdon Busklund D 688 - Hovdaren D 61054,5 
5Maria KarlssonZargazzo110,00 kr 
 Borensbergs RFRagazzo - Hertigen53 
6Ylva WallLowis Miss Juvenile110,00 kr 
 Kinda Ridklubb 52 
7Amanda LandstedtBonacure (SWB)110,00 kr 
 Heda RidklubbBonaparte - Herkules51 
8Malin AnderssonRhesos110,00 kr 
 MantorpsryttarnaRomantico - Bright Speed50,5 
9Anton SynnerdahlQurage110,00 kr 
 Botkyrka RSQuite Easy50 
10Jenny AxelssonQuinton110,00 kr 
 Rappestad RK 48,5 
11Kristina ForslindCapricorn (SWB)110,00 kr 
 Rappestad RKQalle - Midt-West Ibi-Light48 
12Emmy NybergElton110,00 kr 
 Valdemarsviks RKEmmerton (ex Raldolala) - Palermo47 
12Mikaela WeiderTry My Daughter110,00 kr 
 Rappestad RKEighty Eight Keys xx - Try My Best xx47 
 
14Alexandra NordströmWindspirit  
 Mantorpsryttarna 46 
15Tina JohanssonKipras  
 Hageby Ridklubb 45 
16Ida PalomäkiLittle Chaggy  
 Boxholms RK 44 
17Therese MarklundCharim  
 Hageby RidklubbKashal ox43 
18Susanne B KarlssonRacapulco  
 Heda RidklubbAcapulco Gold - Racot42,5 
19Alexandra EdelborgFia-Lotta  
 Norsholms RFElectro - Allegretto41 
20Julia BäckströmNicolette  
 Tjällmo RKEtyde - Parant40 
20Carolina KarlssonCoriander  
 MantorpsryttarnaWarsteiner - Tamburin40 
20Emma TillyZeven Trix  
 Rappestad RK 40 
23Ronja JohanssonKim af Tollstad  
 Mantorpsryttarna 39,5 
24Desiree LindbergSupreme  
   39 
24Eva DambergKlorin  
 Mariefreds RKLaurin - Caribo39 
24Fanny ZauggGabriels  
 Rappestad RK 39 
27Angelica WickströmAngel of Zeus  
 Nykyrka RKRio Zeus - Prinz Miro38,5 
28Linda AronssonCorina  
   38 
28Sanna KarlssonTabula Rasa  
 Linköpings FKTurban Rose - Irco Marco38 
28Felicia UhreSailor Moon  
 Mantorpsryttarna 38 
31Nathalie SundellAli Khulak ox  
 Skogslottens RFKulak ox - Granit ox37,5 
31Ida EklindOboy  
 Lycketorps RK 37,5 
33Anna KarlssonPride Midsummer Night  
 Holavedens Lantliga 37 
34Mats RygaardChivas Regal  
 Rappestad RKChirac - Warrigall36 
35Johanna JerrevångZeline  
 Linköpings FKZeppelin - Almeto35,5 
36Marjo LeinonenRayon de Soleil (70) (SWB)  
 Nykyrka RKBold Irish xx - Utrillo35 
37Marie AnderssonGouache de Gauguin  
 Motala RFGauguin de Lully - Curacao xx34,5 
37Caroline Bjerselius BerlinWendolin van de Zelm  
 Hageby RidklubbGrandeur - Warwick34,5 
37Nina AnderssonMunsboro Maud  
 Åkerbo R&KSokänd - okänd34,5 
40Sara AnderssonBrithney (SWB)  
 Åkerbo R&KSBourbon - Chirlon33,5 
41Elisabeth LakatosGoofy  
 Bjärka-Säby RFChirac - Duell32,5 
42Tatiana KåknerydAmarella (SWB)  
 Skärlunda RKAmpere - Besk30 
43Marie-Louise NäslundBozzanova  
 FolkungabygdenBolero - Nurmi29 
44Fanny FäldtBenita II L (SWB)  
 Lycketorps RKRoyal - Columbus xx24,5 
45Frida HögbergUnited Colours  
 Eda RSSimply Red - Kalusha17 
46Emma LundbergCarly  
   Ute. 
46Nina CervinSalsa P  
 FolkungabygdenCrelido - Feliciano (SWB)Ute. 
46Ida NorlinSanctamara  
 Åkerbo R&KSEquador - Rex Magna xxUte. 
46Molly NilssonWild Water  
 Rappestad RKCallitUte. 
46tobias johanssonNeptunis  
 Norrköpings FKZeddam - Panthera xxUte. 
46Karin RhedinLord  
 Mjölby RidklubbLandwind II B - Sit This One Out xxUte. 
46Jenny WahlqvistZorro  
 MantorpsryttarnaJohns Canadian BarUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
30 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Tobias GustafssonLyjanne  
 Nyköpings RS 080,30
1Nina LiljaHip Star (SWB)  
 MantorpsryttarnaHip Hop (SWB) - Cavalotti073,10
1Bonnie HarlingZapia  
 Mjölby RidklubbQuattro - Burggraaf069,50
1Astri GöranssonVilda RN (SWB)  
 Gärdala RKQuite Easy - Stanford068,60
1Hanna ClaessonFinal Miss  
 Mjölby RidklubbFinal Appearance - Saville Row075,90
1Petra JohanssonPilgrim 87  
 FolkungabygdenPlacido - In Extenso070,50
1Alexandra EdelborgCalifornia N  
 Norsholms RFCornetto - Mowgli068,30
1Nina LiljaCaribia  
 MantorpsryttarnaCardento - San Quintero xx077,80
 
9Eva JohanssonQula  
 Norrköpings FKQuite Easy - Tulira Highball481,80
9Lina GillmanRed pearl  
 FolkungabygdenRevan - Wolkentanz II467,70
9Martina RylanderKimbi (SWB)  
 Lycketorps RKBriar - Uttini467,80
9Elin SamuelssonCzardas (SWB)  
 Stjärnorps RKBriar - Good Future460,50
9Emeli BergendahlWilkette  
 Askersunds RKWillibald - Landrat469,30
9Jonna GranathCeta  
 MantorpsryttarnaCalliano - Gess II xx478,80
9Tove WirströmDelphi (30) (SWB)  
 Skärlunda RKGoldlöwe - Alpen Fürst466,50
9Annica De ValFlier  
 Norrköpings FKFango - Argentinus475,50
17Therese TengmarkOttilia  
 Boxholms RKHomme d´Honneur xx - Sambesi (Gambler)793,40
18Martina AdolfssonJump for Joy  
 Nykyrka RK 867,70
18Olivia EdlundLittle Simba  
 Mjölby RidklubbDale Haze RC 57 - Värnbergs Orion RC 27862,80
18Nikki MattssonAlfonsa  
 Vetlandaortens RFoklund - lord de lux875,90
21Jenny HedellDiezel (SWB)  
 Kinda RFSilvano - Dammen14107,20
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
30 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Premier
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Anton SynnerdahlQurage300,00 kr  
 Botkyrka RSQuite Easy053,50037,80
2Maria KarlssonZargazzo250,00 kr  
 Borensbergs RFRagazzo - Hertigen054,40039,20
3Desiree LindbergSupreme200,00 kr  
   059,90039,60
4Susanne B KarlssonRacapulco120,00 kr  
 Heda RidklubbAcapulco Gold - Racot062,30043,30
5Emma TillyZeven Trix120,00 kr  
 Rappestad RK 071,60154,70
6Therese MarklundCharim120,00 kr  
 Hageby RidklubbKashal ox065,20261,80
7Ida PalomäkiLittle Chaggy120,00 kr  
 Boxholms RK 055,30441,70
 
8Emmy NybergElton   
 Valdemarsviks RKEmmerton (ex Raldolala) - Palermo061,40453,10
9Ida NorlinSanctamara   
 Åkerbo R&KSEquador - Rex Magna xx063,50660,20
10Johanna ForsgrenAl Mena   
 Linköpings FKIrco Mena - Elmshorn060,00764,50
11Carolina ÖsterbergClinga   
 Kinda RFRobin Z - Fanaan xx058,40840,00
12Angelica WickströmAngel of Zeus   
 Nykyrka RKRio Zeus - Prinz Miro055,10956,10
13Alexandra EdelborgFia-Lotta   
 Norsholms RFElectro - Allegretto067,70973,00
14Sanna KarlssonTabula Rasa   
 Linköpings FKTurban Rose - Irco Marco062,401059,10
15Johanna JerrevångZeline   
 Linköpings FKZeppelin - Almeto057,30Ute. 
16Josefin MagnussonCoral Bonfire   
 Vikbolandets RFCortez - Diplomat455,30  
17Johanna EdvardssonWendolin van de Zelm   
 Hageby RidklubbGrandeur - Warwick458,10  
18Emma BromanSundance   
 Vretagymnasiets HFSunny-Boy - Damenstoltz462,50  
19Camilla CederBrithney (SWB)   
 Kiladalens LantligaBourbon - Chirlon462,60  
20Tina JohanssonKipras   
 Hageby Ridklubb 465,20  
21Amanda LandstedtBonacure (SWB)   
 Heda RidklubbBonaparte - Herkules466,20  
22Frida ErixonWinsano   
 Tollstad HSKOdermus R - Amethist869,50  
23Mateusz DziurlaKenyatta xx   
 Södertälje RKLucastown (BG) - Harambee II1270,30  
24Antonia HaeffnerKlorin   
 Mariefreds RKLaurin - Caribo1580,80  
25Frida HögbergUnited Colours   
 Eda RSSimply Red - KalushaUte.   
25Michaela HolmbergContra 25   
 Vretagymnasiets HFConteur - Pit IUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
24 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Mats Hultberg
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Helen Bizzotto
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linn KarlssonLabero T  
 Linköpings FK 077,00
1Katrin NorlingBraveheart  
 Mantorpsryttarna 076,80
1Julia JohanssonMr Cool  
 Lycketorps RK 074,20
1Nina LiljaHip Star (SWB)  
 MantorpsryttarnaHip Hop (SWB) - Cavalotti080,00
1Katarina KarlssonMurillo (SWB)  
 FolkungabygdenChess - Gaston079,90
1Astri GöranssonVilda RN (SWB)  
 Gärdala RKQuite Easy - Stanford078,70
1Alexandra EdelborgCalifornia N  
 Norsholms RFCornetto - Mowgli076,60
1Katrin NorlingZarina Cora  
 Mantorpsryttarna 075,90
 
9Martina AdolfssonJump for Joy  
 Nykyrka RK 475,70
9Lisa LundbergBrise Du Printempes  
 MantorpsryttarnaQuattro - Osmium - Ramiro Z476,50
9Tove WirströmDelphi (30) (SWB)  
 Skärlunda RKGoldlöwe - Alpen Fürst479,50
9Jonna GranathCeta  
 MantorpsryttarnaCalliano - Gess II xx478,40
9Maria KarlssonWalencia af Östergården (SWB)  
 Nykyrka RKAkribori - Cheval Sansibar479,90
9Martina AdolfssonSparvöga (13) (SWB)  
 Nykyrka RKCamiell-Flamingo Z - Ceylon473,50
15Emeli BergendahlWilkette  
 Askersunds RKWillibald - Landrat876,80
15Petra JohanssonPilgrim 87  
 FolkungabygdenPlacido - In Extenso871,20
17Olivia EdlundLittle Simba  
 Mjölby RidklubbDale Haze RC 57 - Värnbergs Orion RC 271487,20
18Nina LiljaCaribia  
 MantorpsryttarnaCardento - San Quintero xx23122,40
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport